Letni rozkład lotów w Kraków Airport

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
27 marca 2015 16:05
5 komentarzy
Letni rozkład lotów w Kraków Airport to 60 połączeń regularnych, do 57 portów w 18 krajach oraz 14 kierunków czarterowych. Sezon letni rozpoczyna się w już w najbliższą niedzielę, 29 marca.
Reklama

Bogata oferta połączeń gwarantuje podróżnym nie tylko duży wybór kierunków wakacyjnych, ale również wiele ciekawych połączeń biznesowych. Siatka połączeń z Kraków Airport obejmuje większość stolic europejskich oraz największe porty hubowe (takie jak Londyn Heathrow czy Frankfurt), z których można podróżować do najbardziej odległych zakątków świata.

Pierwszą z czterech nowości regularnych jest całoroczne połączenie easyJet do francuskiego Lyonu. Rejsy do stolicy regionu Rodan-Alpy odbywać się będą od 29 marca br. 3 razy w tygodniu (wtorki, czwartki i niedziele).

Z pierwszym dniem maja po kilkuletniej przerwie na krakowskie lotnisko powróci największa brytyjska linia British Airways, która zainauguruje rejsy pomiędzy Kraków Airport a największym lotniskiem Europy – Londyn Heathrow. Pierwotnie połączenie to miało być realizowane tylko w sezonie letnim, ale z uwagi na dobrą sprzedaż zostaje w rozkładzie na cały rok. Bezpośrednie loty na Heathrow to doskonałe uzupełnienie oferty przewozowej zarówno dla pasażerów podróżujących w celach biznesowych, jak również rodzinnych i turystycznych. Połączenie latem odbywać się będzie cztery razy w tygodniu (w poniedziałki, środy, piątki i niedziele), zimą trzy razy w tygodniu.

Wśród nowości znajdzie się także całoroczne połączenie na trasie Kraków – Zurych, oferowane przez powracające do Kraków Airport szwajcarskie linie lotnicze Swiss International Air Lines oraz uruchomiona przez holenderskie linie KLM trasa pomiędzy Krakowem a lotniskiem Amsterdam-Schiphol. Loty do Zurychu odbywać się będą cztery razy w tygodniu (poniedziałki, środy, piątki i niedziele), zaś do Amsterdamu codziennie. Codzienne loty do Gdańska po kończącym działalność Eurolocie przejmie od 1 kwietnia PLL LOT.

//www.pasazer.com/img/images/normal/mapa,po%C5%82%C4%85czenie,s15,krk.png
W związku z dużą popularnością niektórych kierunków w sezonie letnim 2015 czterech przewoźników zaplanowało zwiększenie częstotliwości rejsów z/do Krakowa. Ryanair zapowiedział zwiększenie liczby lotów w całym sezonie letnim z Kraków Airport do czterech portów: Dublina (do 9 tygodniowo), Eindhoven (do 3 tygodniowo), Liverpoolu (do 3 tygodniowo) i Londynu (do 16 tygodniowo). Ponadto w porównaniu do poprzedniego rozkładu lotów irlandzkie linie lotnicze wprowadziły dodatkowe rejsy do: Mediolanu Bergamo (wrzesień), Bolonii (kwiecień, maj), Dublina (czerwiec), East Midlands (lipiec), Gdańska (czerwiec i sierpień), Oslo Rygge (lipiec-październik), Londynu Stansted (kwiecień, maj i październik) oraz Trapani (wrzesień). Więcej lotów zapowiedział też Finnair, dodając w szczycie sezonu letniego dodatkowy - szósty w tygodniu - rejs do Helsinek oraz Norwegian, który zwiększy częstotliwość lotów do Kopenhagi (do 5 tygodniowo) i Bergen (do 3 tygodniowo). Dodatkową, czwartą rotację dziennie, w szczycie sezonu letniego zapowiedziała także niemiecka linia airberlin, która lata z Krakowa na lotnisko Berlin Tegel.

W sezonie letnim 2015 powrócą do Kraków Airport, zawieszone w rozkładzie zimowym, typowe połączenia sezonowe: Barcelona El Prat (Vueling); Barcelona Girona, Cagliari, Kos, Majorka, Malaga, Pafos, Piza, Trapani (Ryanair); Helsinki (Finnair); Stuttgart (Germanwings). Wśród czarterów nowość to Comiso na Sycylii.

grafika Kraków Airport
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_b6ea8 2015-03-28 09:47   
gość_b6ea8 - Profil gość_b6ea8
Wystarczy parę dni mglistych i ambitne plany babki strzeliły!!!!
gość_1cd22 2015-03-28 08:07   
gość_1cd22 - Profil gość_1cd22
gosc65a98; Co do pobudki w KTW , to złudne nadzieje. KRK pozamiatał dla siebie i słusznie. W KTW , nadal będą się chwalić czarterami i rozbudowanym pasem startowym. Dopóki nie zmądrzeje Rada Nadzorcza i nie zmieni zarządu oraz jego mentalności tak zostanie. Za kilka lat przyjdzie nam zapłacić za to , ale Zarząd i RN się uratuje bo jest ubezpieczona od nietrafionych decyzji. Przyjemnej lektury o wynikach KTW , raz wzrost o 3% , raz spadek o 2% i tak do końca roku 2015. Peany spłyną , gdy osiągną 3 mln pasażerów , z czego 1,5 mln to czartery. Żałosne!!!
gość_0b8c8 2015-03-27 21:22   
gość_0b8c8 - Profil gość_0b8c8
Brawo KRK 4 banki powinny pęknąć :)
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama