Turkish Airlines sponsorem Ligi Mistrzów UEFA

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
7 kwietnia 2015 11:54
Turkish Airlines podpisze trzyletnią umowę z Unią Europejskich Związków Piłkarskich (UEFA) dotyczącą sponsoringu Ligi Mistrzów. Turecki przewoźnik zapłaci UEFA za promocję ok. 150 mln euro (ok. 615 mln zł).
Reklama
Liga Mistrzów UEFA (UEFA Champions League) to jedne z najbardziej prestiżowych klubowych zmagań piłkarskich w Europie. Utworzone z inicjatywy UEFA w 1992 r., jako kontynuacja Pucharu Europy Mistrzów Klubowych.

Turkish zostanie sponsorem i będzie mógł tytułować się "Oficjalną sponsorską linią Ligi Mistrzów UEFA" ("Official Airline Sponsor of the UEFA Champions League") przez okres trzech lat. Już niebawem przewoźnik zaprezentuje specjalne malowanie na jednym ze swoich samolotów.

//www.pasazer.com/img/images/normal/turkish,a321,waw(pbozyk).jpg
Według oświadczenia tureckiego przewoźnika, opublikowanego na platformie zamówień publicznych, postanowił on zasponsorować Ligę Mistrzów UEFA w celu zwiększenia rozpoznawalności swojej marki. Oficjalnie linia nie podała całkowitej ceny sponsoringu, ponieważ transakcja nie została jeszcze podpisana. Kwota 150 mln jest szacunkowa i została podana przez ekspertów piłkarskich. Punktem odniesienia w obliczaniu były poprzednie tego typu kontrakty podpisane przez UEFA, których wartość w minionych sezonach wynosiła od 55 do 65 mln euro za sezon.

Turecki przewoźnik sponsoruje obecnie koszykarską Euroligę oraz jedne z najlepszych piłkarskich klubów w Europie FC Barcelona i Borussia Dortmund. Kilka lat temu linia sponsorowała także Manchester United. Według ostatnich doniesień prasowych przewoźnik prowadzi także rozmowy z londyńskim klubem Chelsea.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożyk

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy