Wyniki przewozowe Transaero w pierwszych miesiącach 2015 r.

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
26 marca 2015 07:05
Linie Trasaero opublikowały swoje wyniki przewozowe w pierwszych dwóch miesiącach br. Zaznaczył się 5-proc. spadek ilości obsłużonych pasażerów. To efekt znacznych cięć w siatce połączeń ze względu na trudną sytuację rynku (ruch zmniejszył się o 16,5 proc.).
Reklama

Mniejszy spadek niż ogólna średnia, zanotowano na rejsach regularnych (-2,9 proc.), które stanowią łącznie ok. 93 proc. wszystkich lotów wykonywanych przez linię. Przez dwa pierwsze miesiące samoloty wykonały zresztą 9,7 tys. startów i lądowań (o 8 proc. mniej w stosunku do tego samego okresu 2014 roku).

Łącznie, w styczniu i lutym br., linie przewiozły ponad 1,42 mln podróżnych. Przy czym w pierwszym miesiącu obsłużono nieco więcej niż 786 tys. osób, a w drugim - 634 tys.

Zarząd linii prognozuje odwrócenie ujemnego trendu. Przede wszystkim wskazuje na duże odbicie zwłaszcza w segmencie ruchu turystycznego. Szczególnie widoczne jest to po blisko 50 proc. wzroście obłożenia lotów do Egiptu. Rośnie także ilość rezerwacji na trasach do innych popularnych ośrodków wypoczynkowych.

- W styczniu i lutym Transaero osiągnęły i tak dużo lepsze wyniki, niż się tego się spodziewaliśmy. Nasze zadowolenie wzbudza także postępujący wzrost sprzedaży zwłaszcza na okres wakacyjny. Dlatego pracujemy nad rozwojem naszej letniej siatki połączeń - powiedziała Olga Pleshakova, dyrektor generalna Transaero Airlines.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama