Estonian Air chce dowozić pasażerów większym przewoźnikom

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
25 marca 2015 08:58
Estonian Air powołało nową spółkę zależną. Nordic Flyways będą świadczyć usługi dowożenia pasażerów większym przewoźnikom. W ciągu najbliższych kilku miesięcy nowa linia planuje pozyskać stosowne certyfikaty i pozwolenia na prowadzenie działalności.
Reklama

- W dzisiejszym światowym lotnictwie dostrzegana jest wyraźna tendencja do zatrudniania przewoźników dysponujących mniejszymi samolotami w roli tzw. feederów. Ich zadanie polega na dowożeniu do hubów pasażerów, którzy przesiadają się w nich na loty dalekodystansowe uruchamiane przez duże linie sieciowe. Rozwiązanie to znane jest z USA, ale także z krajów skandynawskich czy wielu zachodnioeuropejskich. Także i my dostrzegamy w takim modelu działalności spory potencjał biznesowy - mówi Jan Palmér, prezes Estonian Air.

Estoński narodowy przewoźnik w ciągu ostatnich dwóch lat oferował już podobne usługi.

Z kolei głównym celem Nordic Flyways będzie pozyskanie nowych, długoterminowych kontaktów na sprzedaż możliwości przewozowych w oparciu o flotę, jaką dysponuje Estonian Air. Składa się ona bowiem z trzech bombardierów CRJ900 (zabierających na pokład po 88 pasażerów) i czterech embraerów 170 (mogących pomieścić 76 osób).

Linia miałaby obsługiwać trasy o mniejszym potencjale ruchu typu point-to-point, ale dużych możliwościach transferowych. Byłyby to połączenia krótkiego i średniego zasięgu.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama