×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Przebudowa lotniska w Belgradzie


Jeszcze w tym roku ruszy przebudowa terminala 1 lotniska w Belgradzie. Wznowione zostaną też prace przy rozbudowie terminala 2. Roczna przepustowość wzrośnie do 7-7,5 mln pasażerów.


Terminal 1 jest wykorzystywany wyłącznie przez linie niskokosztowe i czarterowe. Został otwarty w 1962 r. Jak informuje serwis Balkans.com, po przebudowie terminal ten może zostać przeznaczony w całości dla lotów linii Air Serbia. O tym, że jeden z terminalu belgradzkiego lotniska im. Nikoli Tesli będzie wykorzystywany przez tego przewoźnika postanowiono w umowie pomiędzy Etihad Airways i rządem Serbii dotyczącej przejęcia udziałów w linii Jat Airways (obecnie Air Serbia). 

Podczas przebudowy terminala 1 pasażerowie będą korzystać z terminala 2. Jeszcze w tym roku w terminalu 1 ruszy jednak salonik biznesowy dla pasażerów Air Serbia.

Po zakończeniu trzyletniego programu inwestycyjnego lotnisko zyska cztery nowe wyjścia. Przebudowany zostanie łącznik pomiędzy terminalami. 

Przebudowa ma na celu nie tylko podniesienie jakości obsługi pasażerów na lotnisku w Belgradzie, ale także przygotowanie do wzrostu liczby pasażerów. W ubiegłym roku port lotniczy zanotował 31-proc. wzrost liczby podróżnych. W tym roku po raz pierwszy ma przekroczyć poziom 5 mln podróżnych. 

Rekordowe były też wyniki finansowe. Lotnisko w 2014 r. zarobiło ponad 3,2 mld dinarów (ok. 110 mln zł) - był to najlepszy wynik w historii portu lotniczego w stolicy Serbii.

fot. Jurg Stuker (Flickr.com/CC)gość_67d4d - Profil
gość_67d4d
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie