Przebudowa lotniska w Belgradzie

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
24 marca 2015 10:55
Jeszcze w tym roku ruszy przebudowa terminala 1 lotniska w Belgradzie. Wznowione zostaną też prace przy rozbudowie terminala 2. Roczna przepustowość wzrośnie do 7-7,5 mln pasażerów.
Reklama
Terminal 1 jest wykorzystywany wyłącznie przez linie niskokosztowe i czarterowe. Został otwarty w 1962 r. Jak informuje serwis Balkans.com, po przebudowie terminal ten może zostać przeznaczony w całości dla lotów linii Air Serbia. O tym, że jeden z terminalu belgradzkiego lotniska im. Nikoli Tesli będzie wykorzystywany przez tego przewoźnika postanowiono w umowie pomiędzy Etihad Airways i rządem Serbii dotyczącej przejęcia udziałów w linii Jat Airways (obecnie Air Serbia).

Podczas przebudowy terminala 1 pasażerowie będą korzystać z terminala 2. Jeszcze w tym roku w terminalu 1 ruszy jednak salonik biznesowy dla pasażerów Air Serbia.

Po zakończeniu trzyletniego programu inwestycyjnego lotnisko zyska cztery nowe wyjścia. Przebudowany zostanie łącznik pomiędzy terminalami.

Przebudowa ma na celu nie tylko podniesienie jakości obsługi pasażerów na lotnisku w Belgradzie, ale także przygotowanie do wzrostu liczby pasażerów. W ubiegłym roku port lotniczy zanotował 31-proc. wzrost liczby podróżnych. W tym roku po raz pierwszy ma przekroczyć poziom 5 mln podróżnych.

Rekordowe były też wyniki finansowe. Lotnisko w 2014 r. zarobiło ponad 3,2 mld dinarów (ok. 110 mln zł) - był to najlepszy wynik w historii portu lotniczego w stolicy Serbii.

fot. Jurg Stuker (Flickr.com/CC)
Tagi
belgrad

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy