Monachium: Kolejką do nowej części terminala 2

Tomasz Wyszyński - Profil Tomasz Wyszyński
25 marca 2015 08:05
Trwa budowa nowej części terminala 2 na monachijskim lotnisku. Część terminala nazywana satelitą to odpowiedź na wzrastająca liczbę pasażerów. Będzie ona w stanie obsłużyć 11 mln dodatkowych  pasażerów.
Reklama

Budowa nowej części terminala to wspólny projekt Munich Airport oraz Lufthansy, która korzysta z terminala 2. Obecny terminal 2 oddany do użytku w 2003 roku obsłużył w 2011 roku 26,5 mln pasażerów, przy czym jego przepustowość wynosi 25 mln.


Nowa część terminala będzie kosztowała 650 mln euro. 60 proc. kosztów poniesie lotnisko w Monachium a 40 proc. Lufthansa. Nowy budynek będzie posiadał m.in. 52 gate'y i 27 stanowisk dla samolotów. Jak informuje lotnisko, prace przy budowie posuwają się zgodnie z planem.

- Pasażerowie przejdą odprawę check-in w terminalu 2, po czym kolejką w 1 minutę zostaną przewiezieni do części Satellite, która posiadać będzie dodatkowe miejsca postojowe dla samolotów oraz sklepy i restauracje - powiedziała Corinna Born, dyrektor ds. relacji z mediami międzynarodowymi Munich Airport.

W ostatnich dniach został dostarczony pierwszy wagon do kolejki, która połączy terminal 2 z budynkiem "Satellite". Łącznie projekt przewiduje 3 pociągi, każdy po 4 wagony. Dostawcą jest kanadyjski Bombardier.


Kolejka jest w stanie przewieźć po 9 tys. pasażerów w godzinę w każdym kierunku. Czas przejazdu między budynkami wynosi poniżej minuty.


Wagony będą rozpakowane dopiero w dniu inauguracji. Jednak to jak będą wyglądały możemy zobaczyć na wizualizacji.


Terminal ma być ukończony w tym roku.

Fot. Munich Airport
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama