Ryanair zaprzecza planom transatlantyckim

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
20 marca 2015 14:32
7 komentarzy
Kilka dni po informacji o zatwierdzeniu planów uruchomienia lotów transatlantyckich przez zarząd Ryanaira, władze tej spółki wydały oświadczenie o tym, że taka decyzja nie zapadła. Podkreślili, że obecnie nie istnieją takie plany.
Reklama

- W świetle niedawnych doniesień prasowych zarząd Ryanair Holding Plc chce wyjaśnić, że nie rozważał ani nie zatwierdził żadnego projektu transatlantyckiego i nie planuje zrobienia tego - czytamy w oficjalnym oświadczeniu zarządu Ryanaira.

Zaledwie cztery dni wcześniej w mediach pojawiła się informacja, że zarząd linii zatwierdził plan lotów transatlantyckich. Według doniesień miały one ruszyć w ciągu kilku lat, po pozyskaniu odpowiednich samolotów. Siatka połączeń miała objąć Berlin, Kolonię-Bonn, Londyn-Stansted i Dublin po europejskiej stronie oceanu.

Informację podały największe światowe media, w tym także branżowe (m.in. serwis Flightglobal).

Po nowym oświadczeniu zarządu, w wywiadzie dla "Financial Times" Michael O'Leary, prezes Ryanaira, był mniej dyplomatyczny. Określił poniedziałkową informację jako błąd w komunikacji i wprost przyznał, że spółka "spierd.... tę kwestię". To właśnie "FT" jako pierwszy podał informację o zatwierdzeniu planów lotów transatlantyckich.

Jak wyjaśnił O'Leary w rozmowie z brytyjskim dziennikiem, we wtorek nie było możliwości sprostowania informacji, bo cały zarząd spółki świętował dzień św. Patryka, a w środę i czwartek O'Leary był w podróży.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
arahja 2015-03-23 20:10   
arahja - Profil arahja
nic tylko się uczyć od Ryanaira marketingu
waldek 2015-03-22 17:43   
waldek - Profil waldek
Śmieszne!!!!!
gość_c1c21 2015-03-22 16:23   
gość_c1c21 - Profil gość_c1c21
wg mnie to o'leary prowadzi teraz gre :) a pewnie loty transatlantyckie sa w powaznych planach ale specjalnie podaje teraz takie informacje zeby poprostu jak najwiecej sie o tym gadalo... kampania reklamowa
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama