Egipt zaostrza procedury wizowe

18 marca 2015 17:37
Turyści indywidualni nie uzyskają już wizy do Egiptu na granicy państwa. Od 15 maja wszyscy podróżujący do tego kraju na własną rękę będą musieli wcześniej uzyskać wizę w konsulacie. Nic nie zmienia się dla uczestników wyjazdów zorganizowanych.
Reklama
Zmiana egipskiego prawa ma na celu powstrzymanie napływu często wjeżdżających do tego kraju jako turyści. Międzynarodowe media zwracają jednak uwagę, że w ten sam sposób Egipt może ograniczyć możliwości wjazdu działaczom na rzecz praw człowieka oraz dziennikarzom.

Konieczność uzyskania wizy przed wyjazdem może dodatkowo zniechęcić turystów do odwiedzenia Egiptu. Byłby to dla tego kraju duży cios, bo już teraz liczba turystów w Egipcie jest znacznie niższa niż jeszcze kilka lat temu. Jak zwraca uwagę "The Guardian", przychody tego kraju z turystyki zmalały z 7,7 mld dolarów w 2010 r. do zaledwie 3,6 mld w 2013 r.

Według cytowanych przez ten brytyjski dziennik egipskich urzędników przed 2011 r. nawet jedna czwarta odwiedzających ten kraj turystów przyjeżdżała na własną rękę. Obecnie ten wskaźnik utrzymuje na poziomie 15-20 proc. Oznacza to, że nawet 2 mln turystów rocznie przyjeżdżają do Egiptu bez pośrednictwa biura podróży i będą musiały teraz zdobyć wizę zawczasu.

Wiza na lotnisku, dostępna również dla polskich turystów, kosztuje obecnie 25 dolarów amerykańskich. Dostępna jest również bezpłatna wiza uprawniająca jedynie do poruszania się po terenie półwyspu Synaj.

fot. Dorli Photography (Flickr.com/CC)
Tagi
egipt wiza

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy