×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


II edycja biegu Nordea LCJRun w Łodzi


W nocy z 16 na 17 maja br. odbędzie się druga edycja biegu po pasie startowym łódzkiego lotniska. Celem biegu jest promocja Łodzi, lotniska a także zdrowego trybu życia. 880 zawodników rywalizować będzie na dystansie 5 km.
Podobnie jak w zeszłym roku trasa będzie prowadzić będzie od terminala lotniska, długością pasa startowego. 

Nordea LCJRun zostanie zorganizowany dzięki wsparciu Portu Lotniczego w Łodzi. Nazwa biegu nawiązuje bezpośrednio do kodu łódzkiego lotniska w systemie IATA. Przywołanie tej nazwy pozwoli na zwiększenie świadomości mieszkańców miasta i regionu odnośnie portu lotniczego. Druga część nazwy nawiązuje do tegorocznego sponsora tytularnego zawodów: Nordea Operations Centre, który zatrudnia ponad 800 osób w Łodzi.

 - Nasi pracownicy od kilku sezonów biorą udział w wydarzeniach sportowych na terenie Łodzi oraz całej Polski. Nasze drużyny z powodzeniem startowały w kilku biegach rozgrywanych w w Łodzi. Od samego początku promujemy bieganie. Wpisuje się to doskonale w skandynawski tryb życia, który chcemy propagować wśród naszych pracowników. Nieoficjalnie LCJRun wspieraliśmy już w ubiegłym roku, w tym zdecydowaliśmy się włączyć w pełni w jego organizację, stąd też nasze zaangażowanie w ten projekt. Ja sam planuję wystartować i w ten sposób zadebiutować w zawodach biegowych - mówi Mikołaj Ługowski, dyrektor Nordea Bank AB SA Oddział w Polsce.

Wszyscy uczestnicy Nordea LCJRun w pakiecie startowym otrzymają techniczne koszulki, tradycyjnie już nawiązujące do stroju pilota.

- Jesteśmy dumni z tego, że Łódź po raz kolejny stała się inspiracją dla innych miast. Wiemy, że w tym roku planowane są podobne zawody na południu Polski. Pierwsza edycja przeszła nasze oczekiwania. Tak wspaniałej atmosfery, klimatyczności biegu we mgle rozświetlonej światłami pasa startowego nie mogliśmy nawet przewidzieć. Była to magiczna impreza i mam nadzieję, że w tym roku będzie jeszcze lepiej. Przyjęcie blisko 900 osób w ciągu 3 godzin, to niemałe przedsięwzięcie, dla nas będzie to okazja do nauki i kolejny, duży sprawdzian naszych służb lotniskowych - mówi Ewa Bieńkowska, rzecznik prasowy Lodz Airport. 

Organizatorem zawodów jest firma inesSport, a współorganizatorem Lodz Airport. Wydarzenie nazwie Nordea LCJRun objęła patronatem prezydent miasta Hanna Zdanowska.

Podobne biegi organizowane są również na innych lotniskach np w Budapeszcie.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_386a2 - Profil
gość_386a2
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie