II edycja biegu Nordea LCJRun w Łodzi

Tomasz Wyszyński - Profil Tomasz Wyszyński
18 marca 2015 14:14
5 komentarzy
W nocy z 16 na 17 maja br. odbędzie się druga edycja biegu po pasie startowym łódzkiego lotniska. Celem biegu jest promocja Łodzi, lotniska a także zdrowego trybu życia. 880 zawodników rywalizować będzie na dystansie 5 km.
Reklama

Podobnie jak w zeszłym roku trasa będzie prowadzić będzie od terminala lotniska, długością pasa startowego.

Nordea LCJRun zostanie zorganizowany dzięki wsparciu Portu Lotniczego w Łodzi. Nazwa biegu nawiązuje bezpośrednio do kodu łódzkiego lotniska w systemie IATA. Przywołanie tej nazwy pozwoli na zwiększenie świadomości mieszkańców miasta i regionu odnośnie portu lotniczego. Druga część nazwy nawiązuje do tegorocznego sponsora tytularnego zawodów: Nordea Operations Centre, który zatrudnia ponad 800 osób w Łodzi.

- Nasi pracownicy od kilku sezonów biorą udział w wydarzeniach sportowych na terenie Łodzi oraz całej Polski. Nasze drużyny z powodzeniem startowały w kilku biegach rozgrywanych w w Łodzi. Od samego początku promujemy bieganie. Wpisuje się to doskonale w skandynawski tryb życia, który chcemy propagować wśród naszych pracowników. Nieoficjalnie LCJRun wspieraliśmy już w ubiegłym roku, w tym zdecydowaliśmy się włączyć w pełni w jego organizację, stąd też nasze zaangażowanie w ten projekt. Ja sam planuję wystartować i w ten sposób zadebiutować w zawodach biegowych - mówi Mikołaj Ługowski, dyrektor Nordea Bank AB SA Oddział w Polsce.

Wszyscy uczestnicy Nordea LCJRun w pakiecie startowym otrzymają techniczne koszulki, tradycyjnie już nawiązujące do stroju pilota.

- Jesteśmy dumni z tego, że Łódź po raz kolejny stała się inspiracją dla innych miast. Wiemy, że w tym roku planowane są podobne zawody na południu Polski. Pierwsza edycja przeszła nasze oczekiwania. Tak wspaniałej atmosfery, klimatyczności biegu we mgle rozświetlonej światłami pasa startowego nie mogliśmy nawet przewidzieć. Była to magiczna impreza i mam nadzieję, że w tym roku będzie jeszcze lepiej. Przyjęcie blisko 900 osób w ciągu 3 godzin, to niemałe przedsięwzięcie, dla nas będzie to okazja do nauki i kolejny, duży sprawdzian naszych służb lotniskowych - mówi Ewa Bieńkowska, rzecznik prasowy Lodz Airport.

Organizatorem zawodów jest firma inesSport, a współorganizatorem Lodz Airport. Wydarzenie nazwie Nordea LCJRun objęła patronatem prezydent miasta Hanna Zdanowska.

Podobne biegi organizowane są również na innych lotniskach np w Budapeszcie.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
arahja 2015-03-23 20:15   
arahja - Profil arahja
świetny pomysł, marudy na tym forum będą wyśmiewać ten bieg ale rozświetlony pas to ekstra sceneria do biegania. chociaż tekst "Przyjęcie blisko 900 osób w ciągu 3 godzin, to niemałe przedsięwzięcie" trochę dziwnie brzmi, bo to jedynie 3 b737 :)
gość_a86c0 2015-03-19 14:25   
gość_a86c0 - Profil gość_a86c0
Co za głupota, nie po to się buduje lotniska żeby po nich.... biegać.
No ale w Łodzi nic innego im nie pozostaje....
gość_a79e1 2015-03-19 08:07   
gość_a79e1 - Profil gość_a79e1
@gość_51fd6
Wymyśl coś lepszego :/
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama