Zarząd Ryanaira zatwierdził loty transatlantyckie

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
18 marca 2015 10:16
29 komentarzy
Już od 10 funtów mają rozpoczynać się ceny biletów na loty transatlantyckie Ryanaira. Średnia cena ma wynosić mniej niż 100 funtów. Zarząd linii zatwierdził plany obejmującej uruchomienie lotów przez Atlantyk w ciągu kilku najbliższych lat z Dublina, Londynu-Stansted, Kolonii i Berlina.
Reklama

W ramach zatwierdzonego przez zarząd Ryanaira planu rozwoju siatka połączeń transatlantyckich ma obejmować na początek łącznie 14 miast. Poza Dublinem, Londynem-Stansted, Kolonią i Berlinem w Europie będą to m.in. Nowy Jork, Boston, Chicago i Miami w Stanach Zjednoczonych.

Strategia nie wyznacza dokładnej daty startu nowych połączeń. Może to nastąpić w ciągu najbliższych 4-5 lat.

Najważniejszym czynnikiem wpływającym na rozwój oferty transatlantyckiej przez Ryanaira pozostaje zdobycie odpowiednich samolotów. Przewoźnik wielokrotnie podkreślał, że w grę wchodzą jedynie najnowsze maszyny - airbusy A350 lub boeingi 787. O tym, że zdobycie samolotów pozostaje wyzwaniem mówił m.in. w wywiadzie dla Pasazer.com Michael O'Leary, prezes Ryanaira.

Ryanair wielokrotnie zwracał uwagę, że jeśli uruchomi loty transatlantyckie, będzie to przedsięwzięcie "na dużą skalę". Tylko wtedy przewoźnik będzie bowiem w stanie wygenerować odpowiedni ruch, który pozwoli na oferowanie bardzo tanich biletów. Po raz pierwszy w samolotach tej linii ma pojawić się również klasa premium. Niewykluczone, że loty transatlantyckie będą obsługiwane pod inną marką.

Oficjalna decyzja zarządu Ryanaira o umieszczeniu lotów transatlantyckich w strategii spółki jest bardziej wiążącą deklaracją niż dotychczasowe medialne zapowiedzi Michaela O'Leary'ego i innych przedstawicieli linii. Teraz udziałowcy spółki będą oczekiwać realizacji tego planu w sposób, który umożliwi dalszą poprawę wyników finansowych spółki.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
adam7691 2015-07-22 21:00   
adam7691 - Profil adam7691
jak widać darmowa reklama FR się udała
feiji 2015-07-22 20:39   
feiji - Profil feiji
Uffff! Kamień spadł mi z serca ;) Gdyby Ryanair rzeczywiście stworzył te połączenia prawdopodobnie za kilkadziesiąt lat wykończyłby cały świat!
malin 2015-03-20 15:19   
malin - Profil malin
Zatwierdził, ale odtwierdził :-)
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama