Brussels: Airbus A320 w malowaniu Tintin

17 marca 2015 08:58
Brussels Airlines oraz Moulinsart zaprezentowali wczoraj (16.3) Airbusa A320 (OO-SNB) w specjalnym malowaniu inspirowanym przez belgijską postać z kreskówki Tintin, na podstawie oryginalnych rysunków spod ręki słynnego Hergé'a.
Reklama
W obecności gości, pracowników i spotterów lotniczych, Brussels Airlines oraz Moulinsart oficjalnie zaprezentowali barwy samolotu nad którym pracowali potajemnie od kilku miesięcy.

Wynik tej współpracy to 37-metrowy A320 w malowaniu czarnego rekina wzorowany na 12. tomie serii Tintin o tytule "Skarb Szkarłatnego Rackhama". Tam kolejnym gościem jest profesor Tryfon Lakmus, dziwaczny i głuchy wynalazca, który zbudował łódź podwodną o kształcie rekina mającą pomóc w odnalezieniu skarbu.

//www.pasazer.com/img/images/normal/brussels,tintin,media%20(6).jpg
M.in. dlatego samolot otrzymał imię "Rackham". Na kadłubie samolotu, a konkretniej w jego tylnej części, umieszczono także napis: "We fly you to the home of Tintin" czyli "Przewieziemy Cię/Latamy do domu Tintina".

//www.pasazer.com/img/images/normal/brussels,tintin,media%20(2).jpg
Brussels chce być ambasadorem Belgii, dlatego linia promuje wiele belgijskich talentów na świecie, tak samo jak smaki lokalnej kuchni poprzez specjalny program kulinarny Star Chefs i duży wybór produktów belgijskich na pokładzie swoich samolotów.

//www.pasazer.com/img/images/normal/brussels,tintin,media%20(7).jpg
Przewoźnik współpracuje także z reprezentacją Belgii w piłce nożnej "Belgian Red Devils" oraz największym na świecie festiwalem muzyki - Tomorrowland.

//www.pasazer.com/img/images/normal/brussels,tintin,media%20(5).jpg
Przygody Tintina (Les Aventures de Tintin) jest to seria komiksów autorstwa belgijskiego artysty Georges'a Remi, który swoje prace tworzył pod pseudonimem Hergé. Komiks jest zaliczany do najpopularniejszych europejskich komiksów XX wieku.

//www.pasazer.com/img/images/normal/brussels,tintin,media%20(4).jpg
//www.pasazer.com/img/images/normal/brussels,tintin,media%20(3).jpg
//www.pasazer.com/img/images/normal/brussels,tintin,media%20(1).jpg
//www.pasazer.com/img/images/normal/brussels,tintin,media%20(1).png
Warto dodać, że Airbus A320 (OO-SNB) będzie latał w tych barwach aż do końca 2019 r.

Fot. Brussels Airlines

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy