×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Alitalia rezygnuje z PekinuAlitalia rezygnuje z obsługi lotów z Rzymu-Fiumicino do Pekinu. Jak wynika z systemu rezerwacyjnego przewoźnika ostatni lot na tej trasie zaplanowano na 3 marca b. r. Loty do stolicy Chin były dotąd realizowane cztery razy w tygodniu samolotami typu Airbus A330.

To już kolejne w ostatnich tygodniach cięcia w rozkładzie włoskich linii lotniczych, które ponownie w swej historii znalazły się na skraju bankructwa. Ubiegły rok Alitalia zamknie gigantyczną stratą przekraczającą 200 mln euro. Na swej działalności przewoźnik traci codziennie kilkaset tys. euro.

Obecne zmiany w siatce lotów są próbą pozbycia się przez linie tras generujących największe straty. Nie ominęły one także oferty Alitalii na rynku polskim.  Kilka tygodni temu przewoźnik znacząco ograniczył liczbę rejsów z Rzymu do Warszawy w okresie od stycznia do końca marca b. r. oraz skasował loty z lotniska Chopina do Wenecji i Mediolanu obsługiwane przez jego niskokosztową spółkę Air One. W tym samym czasie Alitalia ogłosiła powrót do Krakowa z ofertą trzech rejsów tygodniowo między stolicą Małopolski i Rzymem. Start tego połączenia zaplanowano na 25 marca b.r.

Marek Stusgość_034c8 - Profil
gość_034c8
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie