Airbus uruchamia akcelerator biznesowy BizLab

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
11 marca 2015 12:18
Airbus uruchomił międzynarodowy akcelerator biznesowy dla branży lotniczo-kosmicznej, w ramach którego nowe firmy (start-up) oraz przedsiębiorcy wewnątrz organizacji Airbusa mogą współpracować, aby szybciej przekształcić swoje innowacyjne pomysły w wartościowe przedsięwzięcia rynkowe.
Reklama

Na ceremonię ogłoszenia inicjatywy w Tuluzie przybyli Fabrice Brégier, prezes i dyrektor generalny Airbusa, Ed Steinike, starszy wiceprezes i główny dyrektor ds. informacji w Coca Coli, oraz Semyon Dukach, dyrektor zarządzający Techstar Boston.

Wraz z nasileniem się konkurencji w branży lotniczo-kosmicznej Airbus zamierza przyspieszyć tempo komercjalizacji innowacyjnych pomysłów czerpanych zarówno z własnych szeregów, jak i od klientów oraz innych zewnętrznych partnerów. Airbus BizLab będzie wspomagał tę strategię.

//www.pasazer.com/img/images/normal/airbus,bizlab,media1.jpg
- Nowe idee i innowacje są niezbędne do tego, aby Airbus pozostał liderem sektora lotniczego. Najbardziej obiecujące pomysły powinny być szybciej wprowadzane w życie i właśnie to jest podstawowym celem BizLab, który zapewni Airbusowi większą elastyczność biznesową, umożliwiając nam gromadzenie najlepszych innowacji z różnych sektorów i szybsze wprowadzanie ich na rynek – powiedział Fabrice Brégier, prezes i dyrektor generalny Airbusa.

Airbus BizLab przyjmuje wnioski o powołanie programu akceleracji od przedsiębiorców, nowych firm i pracowników Airbusa. Komitet kwalifikacyjny, w którym zasiądą Yann Barbaux, główny dyrektor Airbusa ds. innowacji, oraz Bruno Gutierres, dyrektor BizLab, będzie wybierał najbardziej obiecujące pomysły.

Airbus zaoferuje szerokie wsparcie na pierwszych etapach projektów w postaci 6-miesięcznego "programu akceleracji". W ramach tych programów Airbus BizLab zapewni dostęp do szerokiego grona szkoleniowców, ekspertów i mentorów z różnych dziedzin: technologicznej, prawnej, finansowej oraz marketingowo-komunikacyjnej, ułatwiając prototypowanie i dostęp do rynku.

Oprócz pierwszego centrum Airbus BizLab w Tuluzie, kolejne zostaną otwarte w Hamburgu, a następnie w Indiach i innych krajach. W ten sposób powstanie globalna sieć ośrodków Airbus BizLab.

Airbus jest czołowym producentem samolotów pasażerskich dysponującym najnowocześniejszą i największą na rynku rodziną maszyn, które mogą przewozić od 100 do ponad 500 pasażerów. Firma jest pionierem innowacyjnych technologii i oferuje jedne z najcichszych i najbardziej paliwooszczędnych samolotów na świecie. Airbus sprzedał około 15 300 samolotów ponad 370 klientom z całego świata. Od kiedy do służby trafił pierwszy samolot Airbusa (A300), firma dostarczyła klientom ponad 8950 maszyn.

Fot. Airbus Media
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama