×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


AF-KLM: W lutym wzrost o 0,8 proc.


W lutym br. z usług AF-KLM skorzystało 5,4 mln pasażerów. To o 0,8 proc. więcej niż w dwanaście miesięcy wcześniej. Bez zmian w zestawieniu rok do roku pozostały łączne współczynniki RPK (ruch), ASK (oferowanie) i LF (wypełnienie samolotów).


Z ogólnej liczby pasażerów większość skorzystała z lotów krótkiego i średniego zasięgu. Było ich łącznie 3,6 mln, a więc o 1 proc. więcej niż w analogicznym miesiącu rok wcześniej.

Pozostali podróżni - 1,8 mln - przemieszczali się na trasach długodystansowych. Najwięcej osób podróżowało do Ameryki Północnej (424 tys., o 4,5 proc. więcej). Dość znaczącą stratę - bo o 4,9 proc. - zanotowano w ruchu do Afryki i na Bliski Wschód (w sumie na tych trasach obsłużono ok. 381 tys. osób).

O ile średni współczynnik wykorzystania miejsc pasażerskich w ujęciu globalnym pozostał na niezmienionym poziomie, zmiany zaobserwowano w lutym w ramach poszczególnych kierunkach. Najlepiej wypadły trasy w rejon Karaibów i terytoriów na Ocenie Indyjskim, gdzie wypełnienie maszyn wzrosło o 2 pkt proc. do poziomu 89,1 proc. Najsłabiej wypadły trasy afrykańskie i bliskowschodnie z obłożeniem nieco ponad 76 proc. (- 3,1 pkt proc.).

Transavia przewiozła w lutym 0,5 mln pasażerów, czyli o 14,8 proc. więcej niż rok wcześniej. Średni współczynnik LF wyniósł u tego niskokosztowego przewoźnika 89,6 proc. (+2 pkt proc.).

Przewozy cargo z ramach całej grupy AF-KLM w minionym miesiącu spadły o 3,4 proc.gość_d4dd5 - Profil
gość_d4dd5
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie