×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Radom: BGS dostarczy paliwo JET A-1


Baltic Ground Services (BGS) rozszerza swoją działalność poprzez podpisanie 7-letniej umowy o współpracy z lotniskiem Radom-Sadków. Zgodnie z umową Baltic Ground Services Polska został wybrany jako oficjalny dostawca paliwa lotniczego dla przyszłych linii operujących z lotniska w Radomiu.


W ramach podpisanej umowy pomiędzy Portem Lotniczym Radom SA (operatorem lotniska Radom-Sadków) oraz Baltic Ground Services Poland, spółka będzie odpowiedzialna za zapewnienie paliwa JET A-1 dla operatorów samolotów cywilnych obsługujących loty do i z Radomia. Paliwo lotnicze będzie dostarczane z zasobów BGS dostępnych na Litwie oraz od partnerów współpracujących w Polsce.

Do tej pory lotnisko w Radomiu obsługiwało tylko i wyłącznie samoloty wojskowe. Od maja 2014 r. posiada certyfikat lotniska cywilnego z uwzględnieniem obsługi samolotów typu Airbus A320 i Boeing 737. Podpisana 7-letnia umowa paliwowa z Baltic Ground Services Polska, to kolejny ważny krok w stronę rozpoczęcia lotów komercyjnych z tego lotniska.

//www.pasazer.com/img/images/normal/baltic,ground,services,fuel.jpg
- Od kilku lat Polski rynek aktywnie rośnie pod względem obsłużonych pasażerów. W 2013 roku liczba odprawionych pasażerów wynosiła 25 milionów. W 2014 r dane te nadal idą w górę, co odzwierciedla rosnącą mobilność osób podróżujących w ruchu krajowym i międzynarodowym do i z Polski - powiedział Linas Geguzis, prezes zarządu Baltic Ground Services Polska.

- Odkąd Radom-Sadków otrzymał certyfikat do obsługi lotnictwa cywilnego, to z pewnością ma potencjał, aby przyciągnąć operatorów krajowych i zagranicznych. Cieszymy się, że możemy wspierać zarówno lotnisko, jak i przyszłych przewoźników oferując im bezpieczne, szybkie i efektywne kosztowo usługi tankowania samolotów. Gdyby wszystko poszło zgodnie z planem, spodziewamy się, że do końca tego roku dostarczymy na lotnisko ponad 450 tys. litrów paliwa lotniczego - dodał Geguzis.

Fot. BGS
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_ca617 - Profil
gość_ca617
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie