×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Cargolux: 30. bezpośrednio odebrany B747 od Boeinga


Linia Cargolux Airlines oraz Boeing świętowali odbiór 30. bezpośrednio dostarczonego do luksemburskiej linii Boeinga 747, którym został B747-8F o rejestracji LX-VCL i oznaczeniu LN1504.


- Zbudowaliśmy naszą działalność cargo na kultowym Boeingu B747 i dlatego z okazji bezpośredniej dostawy 30. Jumbo Jeta chcieliśmy uhonorować twórcę tego wspaniałego samolotu - Joe Suttera. Warto dodać, że nowy B747-8F pomógł Cargolux utrzymać pozycję lidera w branży. Cieszymy się z efektywności, większej ładowności i ochrony dla środowiska tego samolotu. To pozwoliło nam rozszerzyć naszą działalność na całym świecie - powiedział Dirk Reich, prezes i dyrektor generalny Cargolux Airlines.

//www.pasazer.com/img/images/normal/cargolux,747-8,boeing1.jpg
Samolot B747 posiada w przedniej części kadłuba specjalną naklejkę z grafiką i podobizną głównego inżyniera programu B747, Josephem P. Sutterem, nazwanym z czasem "Ojcem Boeinga 747 Jumbo Jet".

//www.pasazer.com/img/images/normal/cargolux,747-8,boeing2.jpg
Cargolux Airlines to linie lotnicze cargo z siedzibą i główną bazą w porcie lotniczym Luksemburg. To jedne z największych linii lotniczych tego typu w Europie, mające sieć połączeń na całym świecie. W ramach swojej działalności, poza lotami rejsowymi, wykonują też loty czarterowe z ładunkiem cargo.

Obecnie flota przewoźnika składa się z 21 Boeingów: dziewięciu B747-400F oraz 12 B747-8F. Przewoźnik oczekuje na dostawę dwóch B747-8F.

Fot. Boeing Mediagość_e95fe - Profil
gość_e95fe
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie