Lotnisko Chopina: Nowa droga szybkiego zjazdu

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
07 marca 2015 14:39
2 komentarze
Na Lotnisku Chopina została oddana do użytku nowa droga kołowania szybkiego zjazdu DKN1. Pozwoli ona szybciej opuszczać drogę startową DS1 statkom powietrznym lądującym od strony Ursusa.
Reklama

Nowa droga szybkiego zjazdu zlokalizowana jest w pobliżu skrzyżowania drogi startowej DS1 (11-29) z drogami kołowania DKA, DKJ, DKT. Umożliwia samolotom zkołowanie z drogi startowej z większą prędkością niż dotychczas używane drogi kołowania DKN2 i DKN3.

Samoloty lądujące na pasie o kierunku 11 mogą teraz bezpieczniej i szybciej opuszczać drogę startową, co zwiększa przepustowość pola manewrowego lotniska i poprawia bezpieczeństwo operacji lotniczych. Przełoży się to również na zmniejszenie poziomu hałasu, ponieważ silniki samolotów krócej będą pracować na tzw. ciągu wstecznym.

//www.pasazer.com/img/images/normal/nowa,droga,zjazdowa,chopin.JPG
To kolejna inwestycja zakończona na Lotnisku Chopina w ostatnich tygodniach. Z końcem stycznia uruchomiona została nowa płyta postojowa PPS13 przeznaczona do odladzania samolotów. Natomiast w październiku do użytku oddana została płyta PPS12 przeznaczona do obsługi samolotów cargo oraz nowy fragment drogi kołowania DKA.

W lutym przedsiębiorstwo Porty Lotnicze, zarządzające Lotniskiem Chopina, podpisało umowę z bankiem Pekao SA na emisję obligacji o wartości 600 mln zł. Pozyskane w ramach emisji środki zostaną przeznaczone m.in. na rozbudowę terminala pasażerskiego, modernizację i przebudowę płaszczyzn lotniskowych oraz dokończenie budowy pięciogwiazdkowego hotelu Renaissance. Planowany całkowity koszt planu inwestycyjnego realizowanego do 2016 r. będzie wynosił ok. 800 mln zł.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_fe1c6 2015-03-09 18:02   
gość_fe1c6 - Profil gość_fe1c6
najgorsze , że to wszystko za państwowe pieniądze , a PPL tonie w długach
gość_e283c 2015-03-09 16:08   
gość_e283c - Profil gość_e283c
I jak to się ma do rozdmuchanego rok temu balonu o złych wynikach firmy i potrzebie zwolnień?
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama