Ryanair czeka na otwarcie rynku tureckiego

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
07 marca 2015 08:23
1 komentarz
Niemcy, Skandynawia i wschodnia część basenu Morza Śródziemnego, czyli Cypr i Grecja, to priorytetowe rynki dla Ryanaira. Irlandzki przewoźnik czeka również na otwarcie rynku tureckiego. Jeśli to nastąpi, Ryanair uruchomi dużą liczbę lotów z tego kraju.
Reklama

Jak zapowiedział w Berlinie Kenny Jacobs, wiceprezes Ryanaira ds. marketingu, przewoźnik zamierza walczyć o pozycję numer 1 na coraz większej liczbie nowych rynków.

Obecnie Ryanair jest liderem pod względem liczby przewożonych pasażerów m.in. w Hiszpanii, Włoszech, Belgii, Irlandii i Polsce. W Wielkiej Brytanii, Portugalii i Maroku jest na drugim miejscu.

- Jednym z rynków, na których mamy mały udział, są Niemcy, gdzie przewozimy jedynie 4 proc. pasażerów. Chcemy to zmienić, a jednym z działań jest otwarcie bazy w Berlinie-Schonefeld. Po jej uruchomieniu przyrost pasażerów w stolicy Niemiec może odpowiadać nawet za 18 proc. całego naszego przyszłorocznego wzrostu - zapowiedział Jacobs.

Jacobs zapowiedział, że ostatecznym celem linii jest uzyskanie pozycji lidera we wszystkich krajach, do których lata.

Jednym z najbardziej obiecujących rynków jest Turcja, dokąd Ryanair nie może jednak obecnie latać. Turcja nie należy do Europejskiego Wspólnego Obszaru Lotniczego ani nie ma podpisanej umowy o otwartym niebie z UE. Oznacza to, że na loty z terytorium wspólnoty potrzebne są dwustronne zgody pomiędzy krajem startu i Turcją.
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_2aac4 2015-04-17 22:53   
gość_2aac4 - Profil gość_2aac4
Od kiedy będą loty na trasie Warszawa - Pafos na Cyprze? Wspaniała pogoda prawie przez cały rok, doskonałe warunki turystyczne. Samoloty latające do Pafos z Krakowa i Kowna cały czas są pełne. Warszawa jest trochę większym rynkiem niż w/w lotniska razem wzięte.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama