Ryanair: Loty transatlantyckie będą "na dużą skalę"

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
6 marca 2015 15:17
5 komentarzy
Jeśli Ryanair zdecyduje się uruchomić loty transatlantyckie, będą to połączenia na dużą skalę. Siatka połączeń ma objąć nawet 10 lotnisk w Europie i 6 w Stanach Zjednoczonych. Pierwszy etap to jednak współpraca z amerykańskimi przewoźnikami.
Reklama
- Jeśli uruchomimy loty transatlantyckie, będzie to operacja na dużą skalę. Planujemy połączyć 10 lotnisk w Europie i 6 w Stanach Zjednoczonych. Najprawdopodobniej nie będą to loty pod marką Ryanaira, lecz jakąś inną, jednak z informacją, że to marka należąca do Ryanaira - zapowiedział podczas targów ITB w Berlinie Kenny Jacobs, wiceprezes Ryanaira ds. marketingu.

Jacobs podczas konferencji skupił się na informacjach dotyczących programu poprawy jakości obsługi pasażerów oraz rozwoju w Niemczech. Odniósł się jednak także do planów rozwoju połączeń transatlantyckich.

Według niego pierwszym etapem transatlantyckiej ekspansji Ryanaira może być partnerstwo z amerykańskimi liniami lotniczymi latającymi do Europy.

- Jestem w stanie sobie wyobrazić, że za kilka lat amerykański przewoźnik lecący np. do Kolonii będzie z nami współpracował, by jego pasażerowie mogli dalej lecieć np. do Berlina na pokładzie Ryanaira - powiedział Jacobs.

Dopiero w następnym etapie Ryanair chciałby uruchomić loty transatlantyckie pod własną marką.

Równocześnie Jacobs zastrzegł, że Ryanair nie potrzebuje lotów transatlantyckich, by osiągnąć zakładany wzrost o 100 proc. (wobec 2013 r.) do 2023 r. Za 8 lat irlandzki przewoźnik chce rocznie obsługiwać 160 mln pasażerów. W 2013 r. Ryanair przewiózł 81,4 mln osób, a w 2014 r. już 86,4 mln.

Ryanair chce jednak skorzystać na tym, że konkurencja cenowa na połączeniach długodystansowych jest wciąż znacznie mniejsza niż na europejskich. Samoloty linii latające między Europą a Stanami Zjednoczonymi będą wyposażone w fotele klasy ekonomicznej oraz premium.

Jacobs podkreślił, że rynek północnoamerykański jest zdecydowanie priorytetowy dla rozwoju lotów długodystansowych Ryanaira.

Jak wiadomo nieoficjalnie, przewoźnik rozmawia z firmami leasingowymi o możliwości pozyskania samolotów boeing 787 Dreamliner w wariancie -9 lub -10.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
spooks 2015-03-09 11:32   
spooks - Profil spooks
Sny O'Learyego z 2009 roku: zobacz link
i z 2013: zobacz link
...i teraz z 2015 (w artykule p.com).
Co do wolnego nieba, mea culpa, masz rację.
gość_9f6b7 2015-03-08 08:58   
gość_9f6b7 - Profil gość_9f6b7
@spooks: Czyli uważasz, że zamiast planować cokowiek musi od razu działać? Czy uważasz raczej, że nie powinni dzielić się z mediami swoimi planami? Poza tym nie przypominam sobie o takim obowiązku jak "pozałatwianie pozwoleń" zanim się powie coś konkretnego. Czy to jest wymóg prawa lotniczego? A może po prostu Twoje widzimisię? Poza tym Rajan jest z Unii Europejskiej a z USA obowiązuje umowa o wolnym niebie. Zbyt wiele pozwoleń do załatwiania to nie ma w takiej sytuacji. Głupszego postu to nie czytałem tu od dawna.
spooks 2015-03-08 02:35   
spooks - Profil spooks
Pierdu pierdu... niech najpierw sobie pozałatwiają zezwolenia co wymaga międzypaństwowych ustaleń a potem niech powiedzą coś konkretnego. Już lata temu O'Leary zapowiadał klasę biznes z darmowymi ''lodami'' w lotach przez atlantyk i nic...
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy