Adria rozważa dalszy rozwój w Łodzi

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
06 marca 2015 14:10
13 komentarzy
Adria Airways jest zadowolona z dotychczasowych wyników przewozowych i sprzedażowych połączeń z Łodzi. Przewoźnik analizuje możliwości dalszego rozwoju w tym mieście, ale zaniechał planów rozwoju na innych polskich lotniskach - powiedział portalowi Pasazer.com prezes linii.
Reklama

- Analizowaliśmy inne miasta w Polsce, ale teraz chcemy się skupić na Łodzi. Jesteśmy przekonani, że to rynek o dużym potencjale i nie wykluczamy, że za rok zdecydujemy się na dalszy rozwój na tym lotnisku. Na razie to jednak nic pewnego - zapowiedział w rozmowie Pasazer.com podczas targów ITB w Berlinie Mark Anżur, prezes Adria Airways.

Anżur zaznaczył, że dotychczasowe wyniki połączeń z i do Łodzi są bardzo zadowalające. Również sprzedaż biletów na trasy, które ruszą z końcem marca (czyli drugie dziennie połączenie do Monachium oraz nowa trasa do Amsterdamu) spełniają oczekiwania Adrii.

- Nowe trasy, w tym połączenie Łódź-Amsterdam, zostały dodane do naszej floty z uwagi na połączenie prognozowanego wysokiego potencjału oraz dobrych yieldów, dzięki czemu przemawiają za nimi mocne argumenty biznesowe. W dłuższej perspektywie planuje rozwijać naszą siatkę połączeń zarówno z bazy w Lublanie, jak i innych baz, w tym z Łodzi - dodaje Sara Slodej z biura PR słoweńskiej linii.

Adria Airways zamierza zatrudnić w łódzkiej bazie polskich członków personelu pokładowego, a później także polskich pilotów. Rekrutację prowadzi firma Bartolini Air. Anżur podkreślił, że taka procedura nie budzi sprzeciwu słoweńskich pracowników linii, gdyż ci rozumieją, że polska baza jest czymś zupełnie innymi niż loty z Lublany.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_5315f 2015-03-10 08:46   
gość_5315f - Profil gość_5315f
konradb Bzdura. Dwie rotacje do MUC i jedna do AMS przy locie ponizej 2 godz to ma byc pelne wykorzystanie samolotu? Spokojnie tutaj mozna cos wcisnac lub latac w formule W na inne lotnisko z AMS lub MUC.
konradb 2015-03-10 06:56   
konradb - Profil konradb
Jedyny możliwy większy rozwój Adri bedzie jak dodadzą kolejny samolot bo teraz rozkład jest wykorzystany na maxa
mietek 2015-03-09 15:51   
mietek - Profil mietek
gość_37539: chyba nie wyczułeś lekkiej ironii w wypowiedzi gość_b9921?:) Zluzuj trochę poślady, a będzie łatwiej żyć:)
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama