×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Coraz więcej osób wyjeżdża na Wielkanoc


W ciągu dwóch lat dwukrotnie wzrosła liczba turystów wyjeżdżających na wakacje na Wielkanoc. Ok. 80 proc. z nich wybiera kierunki słoneczne. Prawie 40 proc. wszystkich wyjeżdżających udaje się do Egiptu - wynika z danych Travelplanet.pl


Egipt, Austria, Włochy i Wyspy Kanaryjskie to najpopularniejsze kierunki, które rezerwują na Wielkanoc turyści, którzy chcą spędzić nadchodzące święta za granicą z biurami podróży. Ponieważ w tym roku wypadają one na początku kwietnia, sporo osób chce spędzić je na nartach.

Ok. 80 proc. wyjeżdża na plaże, a reszta na narty. 

Według statystyk rezerwacji w Travelplanet.pl podobnie było w 2013 roku, kiedy Wielkanoc wypadała pod koniec marca. Ale wówczas rezerwacje wyjazdów były mniejsze o połowę w porównaniu z obecnymi. 

Zauważalną tendencję do spędzania świąt za granicą widać również po wzroście rezerwacji w porównaniu do ubiegłorocznej Wielkanocy, który wynosi  8 proc. Nie wolno jednak zapominać, ze w 2014 r. święta wypadały pod koniec kwietnia, więc wyjazdy narciarskie stanowiły śladowy odsetek wielkanocnych eskapad. A turyści wybierający się na narty analizują komunikaty śniegowe, stąd od lat widoczna jest zależność: im wcześniej wypada Wielkanoc, tym więcej rezerwacji na ostatnią chwilę. 

39 proc. turystów, którzy zaplanowali Wielkanoc za granicą, wybiera się na egipskie plaże. 

Na alpejskie stoki w Austrii (najpopularniejsze ośrodki to stacje w dolinie Zillertal, Bad Gastein i Zell am See) uda się 11 proc. turystów. Wielkanocne narty we Włoszech zaplanowało 8 proc. turystów. Topowe stacje to Livigno oraz miejscowości w dolinie Val di Sole. 

Za Wielkanoc w Egipcie turyści płacą przeciętnie ok. 2960 zł od osoby, na Wyspach Kanaryjskich ok. 2680 zł. Turyści decydują się w większości na 7-dniowe wyloty. Również narciarze, wyjeżdżający w tym czasie do Włoch, preferują tygodniowe wyjazdy i za pobyt płacą przeciętnie ok. 1850 zł. To o 400 zł więcej niż w wypadku narciarzy wyjeżdżających na Wielkanoc do Austrii, ale w tym ostatnim wypadku są to wyjazdy 3-4-dniowe.gość_cbc41 - Profil
gość_cbc41
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie