Coraz więcej osób wyjeżdża na Wielkanoc

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
05 marca 2015 14:23
W ciągu dwóch lat dwukrotnie wzrosła liczba turystów wyjeżdżających na wakacje na Wielkanoc. Ok. 80 proc. z nich wybiera kierunki słoneczne. Prawie 40 proc. wszystkich wyjeżdżających udaje się do Egiptu - wynika z danych Travelplanet.pl
Reklama

Egipt, Austria, Włochy i Wyspy Kanaryjskie to najpopularniejsze kierunki, które rezerwują na Wielkanoc turyści, którzy chcą spędzić nadchodzące święta za granicą z biurami podróży. Ponieważ w tym roku wypadają one na początku kwietnia, sporo osób chce spędzić je na nartach.

Ok. 80 proc. wyjeżdża na plaże, a reszta na narty.

Według statystyk rezerwacji w Travelplanet.pl podobnie było w 2013 roku, kiedy Wielkanoc wypadała pod koniec marca. Ale wówczas rezerwacje wyjazdów były mniejsze o połowę w porównaniu z obecnymi.

Zauważalną tendencję do spędzania świąt za granicą widać również po wzroście rezerwacji w porównaniu do ubiegłorocznej Wielkanocy, który wynosi 8 proc. Nie wolno jednak zapominać, ze w 2014 r. święta wypadały pod koniec kwietnia, więc wyjazdy narciarskie stanowiły śladowy odsetek wielkanocnych eskapad. A turyści wybierający się na narty analizują komunikaty śniegowe, stąd od lat widoczna jest zależność: im wcześniej wypada Wielkanoc, tym więcej rezerwacji na ostatnią chwilę.

39 proc. turystów, którzy zaplanowali Wielkanoc za granicą, wybiera się na egipskie plaże.

Na alpejskie stoki w Austrii (najpopularniejsze ośrodki to stacje w dolinie Zillertal, Bad Gastein i Zell am See) uda się 11 proc. turystów. Wielkanocne narty we Włoszech zaplanowało 8 proc. turystów. Topowe stacje to Livigno oraz miejscowości w dolinie Val di Sole.

Za Wielkanoc w Egipcie turyści płacą przeciętnie ok. 2960 zł od osoby, na Wyspach Kanaryjskich ok. 2680 zł. Turyści decydują się w większości na 7-dniowe wyloty. Również narciarze, wyjeżdżający w tym czasie do Włoch, preferują tygodniowe wyjazdy i za pobyt płacą przeciętnie ok. 1850 zł. To o 400 zł więcej niż w wypadku narciarzy wyjeżdżających na Wielkanoc do Austrii, ale w tym ostatnim wypadku są to wyjazdy 3-4-dniowe.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama