Wrocław: Zakupy również po przylocie

Tomasz Wyszyński - Profil Tomasz Wyszyński
08 marca 2015 09:46
1 komentarz
Sklepy wolnocłowe na wrocławskim lotnisku są już dostępne także dla pasażerów przylatujących ze strefy Schengen. Przylatujący mogą robić na nich zakupy od początku marca.
Reklama

Sklepy wolnocłowe na wrocławskim lotnisku były dotychczas dostępne tylko dla osób odlatujących. Od początku marca, wraz z nowelizacją przepisów zrobią w nich zakupy również pasażerowie przylatujący.


- Sklepy wolnocłowe na naszym lotnisku cieszą się dużym zainteresowaniem. Teraz z ich oferty będą mogli skorzystać wszyscy pasażerowie podróżujący ze strefy Schengen. Cieszymy się, że można już wprowadzić tego rodzaju zmiany - mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Porcie Lotniczym Wrocław.

Co znajduje się w ofercie sklepów? Można tam nabyć m.in. perfumy, kosmetyki, akcesoria, słodycze i zabawki (sklepy Heinemann Duty Free), książki, płyty czy artykuły multimedialne i elektroniczne (Virgin), prestiżową odzież i dodatki (Emanuel Berg), srebrną i złotą biżuterię z bursztynem i kamieniami szlachetnymi (S&A Jewellery Design), a także alkohol i różnego rodzaju artykuły regionalne z Wrocławia i Polski (Polski Folk).

Sklepy znajdują się w hali dla odlatujących na 1. piętrze i są bezpośrednio dostępne dla podróżnych, którzy wchodzą z samolotu do terminalu przez rękawy. Natomiast pasażerów przywożonych pod terminal autobusem (poziom 0) do strefy sklepów wolnocłowych pokieruje nowe oznakowanie (wejście schodami lub wjazd windą).

Pasażer może dokonać zakupu w sklepach wolnocłowych na podstawie posiadanej karty pokładowej lub biletu lotniczego. Dokument wydrukowany (w wersji papierowej) lub w wersji elektronicznej musi zawierać dane pasażera: imię, nazwisko, datę wylotu, nr karty pokładowej, nr rejsu i kierunek lotu.

Fot. Wrocław Airport
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Tagi
wrocław

Ostatnie komentarze

gość_7a9de 2015-05-21 16:54   
gość_7a9de - Profil gość_7a9de
Szkoda ze pan Sztucki nie dodał ze ów pasazer nie moz kupic alkoholu i papierosow po przylocie do WRO.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama