Finnair zdobywa medale w konkursie Cellars in the Sky 2014

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
04 marca 2015 14:34
Finnair zdobył trzy nagrody na prestiżowym konkursie winiarskim dla linii lotniczych Cellars in the Sky magazynu Business Traveller. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w lutym, w hotelu Hilton London Paddington.
Reklama

Wybór win dostępny na pokładach samolotów Finnaira na dalekich trasach zdobył złoty medal w kategorii najlepsze czerwone wino w klasie biznes za wino Cloudy Bay Pinot Noir rocznik 2012, Marlborough, Nowa Zelandia. Srebrny medal w tej samej kategorii, za wino Nicola Perrin Crozes – Hermitage rocznik 2012, Francja, oraz brązowy medal w kategorii najlepiej zaprezentowanego menu win w klasie biznes.

Sojusz lotniczy oneworld, do którego należy Finnair, został mianowany najlepszym sojuszem lotniczym pod względem jakości dostępnych win. Członkowie sojuszu zdobyli większość nagród w kategoriach dla poszczególnych linii lotniczych – dziewięć złotych medali oraz 17 srebrnych i brązowych wyróżnień.

//www.pasazer.com/img/images/normal/Anssi%20Partanen-Cellars%20In%20the%20Sky.JPG
Coroczne nagrody, przyznawane od 1985 roku, zostały stworzone, by wyróżnić najlepsze wina dostępne w klasie pierwszej i biznes w liniach lotniczych z całego świata. Nagrody przyznawane są przez jury złożone z piątki sędziów, którzy wyłaniają zwycięzców drogą niezależnej degustacji "w ciemno".

Głównym sędzią w tegorocznej edycji był Charles Metcalfe – współprzewodniczący największego na świecie konkursu winiarskiego International Wine Challenge. Wraz z nim w jury zasiedli Tim Atkin, Oz Clarke oraz Peter McCombie – także współprzewodniczący International Wine Challenge, oraz przewodniczący panelu Richard Bampfield.

- Te nagrody to dla nas wielki zaszczyt, ale też docenienie naszych nieustannych starań, by jak najlepiej dopasować wina do smaków autorskich menu oferowanych na długich trasach - mówi Anssi Partanen, manager ds. marketingu korporacyjnego Finnaira.

Wina dostępne na podkładach Finnaira zostały tak dobrane, by dopełniać menu stworzone we współpracy z wiodącymi fińskimi restauracjami – Nokka, G.W. Sundmans, Savoy i Fishmarket. Ich szefowie kuchni – Matti Jämsén (G.W. Sundmans), Ari Ruoho (Nokka) i Kari Aihinen (Savoy) stworzyli autorskie menu, które będzie dostępne w klasie biznes na rejsach dalekodystansowych z Helsinek, do wiosny 2016.

Pełna lista zwycięzców konkursu magazynu Business Traveller dostępna na jego stronie.

Fot. Finnair
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama