×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Indonezja chce poprawić bezpieczeństwo lotnictwa


Indonezja chce zwiększyć bezpieczeństwo lotów, zwłaszcza krajowych. Kraj, który do 2019 r. chce przyciągać 19 mln międzynarodowych turystów rocznie, zamierza zaostrzyć standardy i skutecznie je egzekwować.


- Zdajemy sobie sprawę, że musimy poprawić bezpieczeństwo lotów krajowych. Wprowadzimy standardy i będziemy je egzekwować - zapowiedział podczas konferencji prasowej na berlińskich targach turystycznych ITB Arief Yahya, minister turystyki Indonezji. 

Yahya odwiedził Berlin, żeby przedstawić ambitne plany rozwoju turystyki w Indonezji. W 2014 r. kraj odwiedziło 9,43 mln turystów z zagranicy. Pochodzili oni głównie z Singapuru, Malezji i Australii. Do 2019 r. Indonezja chce jednak zwiększyć tę liczbę do 20 mln przyjazdów z zagranicy rocznie. 

Zapytany przez reportera Pasazer.com o bezpieczeństwo lotnictwa krajowego, minister turystyki Indonezji udzielił bardzo ogólnikowej odpowiedzi. 

- Latanie po kraju będzie bezpieczniejsze. Poprawimy bezpieczeństwo zarówno linii Indonesia AirAsia, jak i Lion Air - zapowiedział Yahya. 


Na czarnej liście przewoźników, którzy nie spełniają obecnie standardów bezpieczeństwa Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotnictwa (EASA) znajdują się wszystkie linie lotnicze z Indonezji z wyjątkiem 5 spółek. To łącznie 62 linie uznane za niebezpieczne przez europejskie organy. Wśród nich znajdują się popularne wśród turystów i tanie linie Lion Air. 

Jedynymi dużymi przewoźnikami spełniającymi unijne standardy są Garuda Indonesia, która wykonuje loty m.in. do Amsterdamu i Brukseli, oraz lokalna linia niskokosztowa Indonesia AirAsia. 

Problemy z niskim bezpieczeństwem lotnictwa krajowego i regionalnego w Indonezji podkreślają częste incydenty. W najbardziej tragicznych przypadkach katastrofy kończą się śmiercią wielu ludzi - tak było podczas grudniowej katastrofy rejsu QZ8501, w której zginęły 162 osoby. Samoloty Lion Air ulegały wypadkom m.in. w 2013 i 2014 r.

Indonezja, krytykowana za brak skutecznie egzekwowanych przepisów dotyczących bezpieczeństwa lotniczego, wciąż nie przedstawiła konkretnych planów poprawy w tym obszarze.

fot. Piotr Bożykgość_d24e8 - Profil
gość_d24e8
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie