Kraków: 10 proc. wzrostu w lutym

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
02 marca 2015 14:20
26 komentarzy
W lutym w Kraków Airport obsłużono 260,7 tys. pasażerów. To wynik o 10 proc. lepszy niż w 2014 r. Jest to również rekordowy lutowy wynik lotniska. Od początku roku obsłużono 522,7 tys. osób (wzrost o 11 proc.).
Reklama

Statystyki Kraków (KRK)

- Wzrosty w dwóch pierwszych miesiącach roku są dobrą prognozą przed uruchomieniem nowych kierunków w sezonie letnim - podkreśla Jan Pamuła, prezes Kraków Airport. - Tylko w tym miesiącu obsłużyliśmy ponad 24 tysiące pasażerów więcej niż rok temu. Styczeń i luty to dodatkowo ponad 52,5 tysiąca. Jesteśmy na dobrej drodze do osiągnięcia w tym roku 4 milionów pasażerów.


Najwięcej operacji regularnych połączyło w lutym Kraków z Niemcami (średnio 10 odlotów dziennie) oraz Wielką Brytanią (średnio 8 odlotów dziennie). Na trzecim miejscu w tym rankingu znalazły się połączenia krajowe (średnio 7 odlotów dziennie).

Najwyższe, ponad 90-proc. wypełnienia odnotowano na rejsach z i do Wielkiej Brytanii, Irlandii, Hiszpanii i Francji.

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Qantasktw 2015-03-11 11:47   
Qantasktw - Profil Qantasktw
pede; wyluzuj przecież dobrze wiesz, że pełno na tym forum jest złośliwości więc i twoja ironia jest tu zbyteczna. GDN mocno poszedł do przodu ale to tylko dlatego że: nie ma konkurencji z innych portów, swoją bazę mają tam dwie duże linie LCC, o ile wejście BA do GDN może być możliwe o tyle KLM czy AF już będzie bardzo ciężko (KLM ostro negocjowało z KRK i zaważyło niewiele więc do GDN będzie ciężko). Poczekaj aż się KRK rozbuduje to znowu odskoczy GDN. My na południu mamy obok siebie dwa duże porty KRK i KTW, które razem odprawiają 7mln. pax-ów więc gdzie GDN do nas? Poza tym od jesieni kolejny tradycyjny przewoźnik w KRK i FR powiększa bazę w KRK i z zapowiedzi szykuje się wysyp nowych kierunków. Osobiście uważam, że po tym jak powstanie w KRK nowa DS 3200m (a z tego co wiem to powstanie) to do KRK wrócą transatlantyki. Tak więc spokojnie (nie musisz brać leków :P ). Życzę GDN jak najlepiej i cieszę się że się rozwija jednak do południa PL ma jeszcze daleko :)
gość_2fb52 2015-03-11 08:28   
gość_2fb52 - Profil gość_2fb52
Albo post kolegi Pede jest po prostu totalnym zbytem, albo ktos wlamal sie na jego konto bo nie wierze, ze cos takiego mozna pisac na serio. Gdansk i Krakow to dwa najwieksze lotniska po WAW i beda sie dalej rozwijac i isc do przodu. Teraz Finnair wrocil go Rebiechowa bo Gdansk to glowna brama na Skandynawie w Polsce. Na pewno wroci tez BA, moze pojawi sie KL lub AF. Pewniakiem tez jest zwiekszenie czestotliwosci lotow przez AB bo loty na Tegel sa swietnie oblozone. Dystans miedzy KRK a GDN sie zmniejszy, ale czy to powod do dramatu? Raczej trzeba sie cieszyc, ze na polskim niebie sie cos dzieje.
Kelo 2015-03-11 00:26   
Kelo - Profil Kelo
Pede; To już jest rżnięcie głupa lub (co przypuszczam) konto zhakowane przez trolla jakiegoś. Tak czy inaczej wzmianka o terapeucie zabawna ^^ Finnair, BA, KLM w najbliższym czasie w GDN jak najbardziej możliwe, tego im życzę i innym lotniskom regionalnym również. Przynajmniej statystyki ruchu lotniczego w PL będą lepiej wyglądać, prawie jak w cywilizowanym świecie :P Mam nadzieję, że ostra konkurencja w statystykach o miano największych portów przyczyni się do mobilizacji zarządów lotnisk, na pozyskiwanie nowych przewoźników czy tras. Wtedy najlepiej wyjdą na tym pasażerowie. Miłośnicy i lokalne ambicje również będą mogli się cieszyć z "prestiżowych" przewoźników nie tylko lowcost.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama