Komunikat Centralwings

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
10 kwietnia 2008 15:28
36 komentarzy
Reklama

Komunikat Centralwings w sprawie awaryjnego lądowania:

Dziś rano, samolot Boeing 737 linii Centralwings wykonujący rutynowy lot z Warszawy do Edynburga, zaraz po starcie został zmuszony z przyczyn technicznych do zawrócenia i wylądowania w Warszawie. Załoga samolotu, w trosce o bezpieczeństwo pasażerów wykonała pełną sekwencję wymaganych czynności i procedur mających na celu zapewnienie bezpiecznego lądowania samolotu. Pilot wylądował, w asyście służb ratowniczych i straży pożarnej portu lotniczego Okęcie.

Przyczyną lądowania była nieprawidłowa sygnalizacja położenia podwozia. Po bezpiecznym lądowaniu załoga stwierdziła, że w kabinie pasażerskiej pojawił się dym. W związku z tą sytuacją kapitan podjął decyzję o natychmiastowej ewakuacji pasażerów.

Podczas opuszczania samolotu przy użyciu trapów awaryjnych, już poza samolotem, dwie osoby doznały urazów stawu skokowego. Nikt nie doznał poważniejszych obrażeń, a wszyscy pasażerowie zostali otoczeni opieką medyczną i psychologiczną lekarzy specjalistów. Na podkreślenia zasługują profesjonalne działania załogi samolotu oraz służb ratunkowych i medycznych portu.

Pracownicy Centralwings przy współpracy z Portem Lotniczym zajęli się pasażerami, którzy zostali przewiezieni do terminalu, gdzie odebrali swoje bagaże oraz otrzymali ciepły posiłek i napoje. Większość pasażerów (103 osoby) zdecydowało się na kontynuowanie podróży innym samolotem linii Centralwings. Przyczyny powstania usterki technicznej i pojawienia się dymu bada Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
voy 2008-04-15 15:25   
voy - Profil voy
-->4tech: jasne że nie ma o co kruszyć kopii. Było - minęło. Wczoraj byłem wkurzony, dzisiaj chłodniej do tego podchodzę. Człowiek uczy się całe życie. Dzisiaj już robiłem BA:) Pozdrawiam wszystkich forumowiczów:)
humbak 2008-04-15 13:51   
humbak - Profil humbak
4tech: To lepiej "przekazac" CeZero Sir Richardowi Bransonowi, on nawet z myszy potrafi zrobic idealny biznes. :o) hihih Mielibysmy "CentroVirgin". Swoja drroga Virgin Poland brzmialoby milo. :o)
4tech 2008-04-15 13:41   
4tech - Profil 4tech
MOJE propozycje dla LO w sprawie C0:
1.wchloniecie C0 przez LO( odpada biurakracja,itp)
2.zamkniecie lini i przyznanie sie do porazki
3.odcicie pepowiny i niech C0 radzi sobie samo.....
4.przekazanie marki np.:JetAir, lub komus innemu...(zart)
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama