Kłopoty z podwoziem. Awaryjne lądowanie

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
10 kwietnia 2008 09:18
21 komentarzy
Reklama

Na płycie lotniska Okęcie wylądował awaryjnie Boeing 737 linii Centralwings ze 118 osobami na pokładzie.

- Pilot samolotu sygnalizował problemy z podwoziem - poinformował rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski.

Samolot leciał z Warszawy do Edynburga. Wcześniej samolot przeleciał nad samą płytą lotniska, by sprawdzić stan podwozia.

Zgodnie z procedurami, w sytuacji kiedy sygnalizowane są takie problemy, samolot musi przelecieć nad lotniskiem, by odpowiednie służby mogły sprawdzić czy podwozie otwiera się. Kiedy stwierdzono, że tak - zapadła decyzja o lądowaniu samolotu.

- Przyczyną awaryjnego lądowania był prawdopodobnie błąd we wskazaniach jednego z urządzeń - powiedział rzecznik prasowy przewoźnika Kamil Wnuk.

- Czujnik nie wykazał prawidłowego zamknięcia podwozia, wobec czego załoga zdecydowała się na powrót na lotnisko i poprosiła o status awaryjnego lądowania. Po próbie otwarcia podwozie otworzyło się bez kłopotów, w chwili obecnej nie ma zagrożenia dla bezpieczeństwa pasażerów. Służby techniczne Centralwings podejrzewają błąd we wskazaniach czujnika - powiedział Wnuk.

Paweł Cybulak
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
cezary 2008-04-17 16:47   
cezary - Profil cezary
No prosze. Nie tylko Centralwings ma takie przygody. W Tokjo awaryjnie lądował samolot linii ANA. Na filmie widać jak z opon lewej strony samolotu leci ogień. (tvn24)
voy 2008-04-15 04:47   
voy - Profil voy
--> miff, uwierz mi, że samopoczucie przed lotem C0 zaraz po tym, jak samolot, którym masz lecieć ląduje w asyście straży pożarnej i karetek nie jest niczym przyjemnym. Przeżyłem to dzisiaj, lot C0 262 DUB-WAW.
andrzej500 2008-04-10 22:49   
andrzej500 - Profil andrzej500
no dzisiaj się należało, jak najbardziej :)
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama