×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Airbus: Program A380 osiągnie rentowność w 2015 r.


Program A380 osiągnie próg rentowności (break even) jeszcze w tym roku - zapowiedział dziś (27.2) na konferencji w Monachium Harald Wilhelm, wiceprezes Airbus Group ds. finansowych.To bardzo dobry sygnał od producenta tego największego na świecie samolotu pasażerskiego. SuperJumbo jest produkowany od 2005 r., a koszt całego programu, który początkowo miał kosztować 8 mld euro, wyniósł do tej pory prawie 12 mld euro (50 mld zł).

- Sądzimy, że na pewno w tym roku osiągniemy próg rentowności (break even) A380. Z naszych wyliczeń wynika, że będzie to pod koniec tego roku - powiedział Harald Wilhelm, wiceprezes Airbus Group ds. finansowych. 

Próg rentowności oznacza, że przychody ze sprzedaży samolotów tego typu pokryją koszty produkcji, a każdy kolejny przychód (przekraczający koszty produkcji) będzie już zyskiem tego programu.

- W tym roku planujemy dostarczyć 30 samolotów A380, tak więc po dostawie 80 proc. tych samolotów nasze koszty programu wyjdą na zero - dodał Tom Enders, prezes Airbus Group.

//www.pasazer.com/img/images/airplane/singapore,a380,zurych.png
Pierwszy lot A380 odbył się w kwietniu 2005 r., a pierwszy lot komercyjny - w październiku 2007 r. w barwach Singapore Airlines. Obecnie na świecie latają 153 samoloty tego typu, a największymi użytkownikami są Emirates (58 maszyn ze 140 zamówionych) i Singapore Airlines (19 z 24 zamówionych). W ubiegłym roku swoje pierwsze A380 otrzymały Asiana, Qatar Airways oraz Etihad.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożykgość_a1a25 - Profil
gość_a1a25
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie