Przewozy Regionalne rezygnują z trasy Wrocław-Drezno

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
26 lutego 2015 16:11
W związku ze znacznym zmniejszeniem dotacji przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Przewozy Regionalne zdecydowały się na zawieszenie połączenia między Wrocławiem a Dreznem. Pociągi w tej relacji kursowały trzy razy dziennie w porozumieniu z Deutsche Bahn Regio.
Reklama

Urząd Marszałkowski zmniejszenie dotacji tłumaczy obniżonymi przychodami m. in. z podatku CIT. Utrzymywanie połączenia kosztowało samorząd blisko 8 mln zł rocznie.

Podróżni, którzy nabyli bilety na likwidowany pociąg w przedsprzedaży, mogą je zwrócić bez obowiązku potrącenia odstępnego. Dla pasażerów, którzy przemieszczali się na odcinku krajowym zaproponowane zostaną połączenia alternatywne obsługiwane przez Koleje Dolnośląskie. Z kolei dla obsługi ruchu przygranicznego (między Zgorzelcem a Goerlitz) sugerowane jest korzystanie z komunikacji autobusowej.

Bezpośrednie pociągi między Wrocławiem a Dreznem uruchomiono w 2009 roku dzięki porozumieniu dolnośląskiego oddziału PKP Przewozy Regionalne i jego niemieckiego odpowiednika Deutsche Bahn Regio. Kursy odbywały się trzy razy dziennie w każdą stronę ("Saxonia", "Viadrina" i "Albis"). Obsługiwane były nowoczesnym taborem wyprodukowanym przez Siemensa. Podróż trwała ok. 3 godzin. Składy zatrzymywały się w Legnicy, Chojnowie, Bolesławcu, Węglińcu, Pieńsku, Zgorzelcu, Goerlitz i Bautzen.

Według informacji, połączenie cieszyło się powodzeniem tylko na obu krajowych odcinkach, zarówno po polskiej jak i niemieckiej stronie. Na odcinku transgranicznym nie było wielu chętnych. Na całej bezpośredniej trasie większa frekwencja notowana była tylko w okresie wzmożonego ruchu turystycznego - przy okazji długich weekendów i wakacji.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama