easyJet zezwala na drugą walizkę

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
23 lutego 2015 10:51
4 komentarze
Od 19 marca pasażerowie podróżujący liniami easyJet będą mogli zabrać na pokład drugą, niewielką walizkę mieszczącą się pod fotelem. Dotyczy to jednak tylko uczestników programu easyJet plus, osób z biletami w taryfie Flexifare oraz tych, którzy wykupili miejsce z dodatkową przestrzenią na nogi.
Reklama

Do tej pory easyJet zezwalał wszystkim pasażerom na wniesienie na pokład bezpłatnie jednej sztuki bagażu podręcznego o wymiarach do 56x45x25 cm (bez limitu wagi) oraz siatki z zakupami lotniskowymi. Za miesiąc wybrani pasażerowie będą mogli dodatkowo podróżować np. z niewielką torebką, torbą na laptopa lub na sprzęt fotograficzny.

Dodatkowa torba będzie musiała mieścić się pod poprzedzającym fotelem. Pasażerowie siedzący w rzędach przy wyjściach awaryjnych będą musieli schować walizkę na półkę bagażową, ale nie wpłynie to na maksymalny dopuszczalny rozmiar.

Zmiana dotyczy tylko tych pasażerów, którzy posiadają kartę easyJet plus (kosztująca 149 funtów za rok karta, która daje m.in. prawo wyboru miejsca oraz priorytetowy boarding), wykupili droższą taryfę Flexifare lub usługi dodatkowe, takie jak miejsce z dodatkową przestrzenią na nogi.

Dla pozostałych pasażerów przepisy dotyczące bagażu podręcznego nie zmieniają się.

- Już teraz mamy dobrą ofertę dot. bagażu podręcznego bez limitu wagi i dodatkowych opłat, ale niektórzy z naszych klientów mówili nam, że chętnie skorzystaliby z możliwości darmowego przewozu drugiej, mieszczącej się pod fotelem torby - mówi cytowany w komunikacie prasowym Peter Duffy, dyrektor handlowy easyJeta. - Klienci easyJet plus to nasi najczęstsi i najbardziej lojalni pasażerowie, a nowe zasady to kolejny sposób na docenienie ich znaczenia dla easyJeta i zagwarantowanie im lepszego produktu.

Miejsca z dodatkową przestrzenią na nogi przy wyjściach awaryjnych, dające od 19 marca prawo przewozu dodatkowego bagażu, kosztują od 4,99 do 10,99 funtów. Miejsca z przodu kabiny to koszt od 8,99 do 15,99 funtów.

Największy konkurent linii easyJet, Ryanair, umożliwia wszystkim pasażerów przewóz dwóch sztuk bagażu podręcznego (pełnowymiarowej o wadze do 10 kg i mniejszej). Wizz Air ma bardziej restrykcyjną politykę i zezwala jedynie na przewóz jednego bagażu podręcznego (dużego lub małego, w zależności od wykupionych usług, ale bez limitu wagi) oraz dodatkowo siatki z zakupami lotniskowymi.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
chandler 2015-02-25 14:32   
chandler - Profil chandler
Ciekawe... Kupując miejsce z dodatkową przestrzenią na nogi przy wyjściu ewakuacyjnym można zabrać dodatkowy bagaż, który musi być umieszczony pod poprzedzającym fotelem. Tyle tylko, że siedząc przy wyjściu ewakuacyjnym nie można trzymać bagażu pod poprzedzającym fotelem :D
gość_36395 2015-02-24 15:12   
gość_36395 - Profil gość_36395
do dareck_Kolego, gdybys byl tak bardzo uwazny, to zauwazylbys blad redakcji, ktory zostal skorygowany ...
dareck 2015-02-23 14:24   
dareck - Profil dareck
W czwartym akapicie od góry jest to przystępnie wyjaśnione...
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama