Grupa V4 chce przyciągać turystów z Dalekiego Wschodu

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
21 lutego 2015 09:25
Polska, Czechy, Słowacja i Węgry, czyli Grupa V4, liczą na wzrost zainteresowania ze strony turystów z Chin, Korei Płd. i Singapuru, ale także z USA i Indii. Był to kluczowy temat na spotkaniu sekretarzy stanów ds. turystyki, które odbyło się w Štrbskim Plesie na Słowacji.
Reklama

Sekretarze stanu krajów Grupy Wyszechradzkiej (V4) odpowiedzialni za rozwój ruchu turystycznego w swoich krajach dyskutowali również o tym, jak dzięki współpracy kraje te mogą pokonać trudną sytuację na rynku.

Podczas spotkania na Štrbskim Plesie (Szczyrbskim Jeziorze) sekretarze stanu podpisali protokół o współpracy w zakresie ruchu turystycznego pomiędzy Ministerstwem Transportu, Budownictwa i Rozwoju Regionalnego Republiki Słowackiej, Ministerstwem Rozwoju Regionalnego Republiki Czeskiej, Ministerstwem Gospodarki Narodowej Węgier i Ministerstwem Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej.

Przedstawiciele poszczególnych krajów uzgodnili zacieśnienie współpracy poprzez regularne spotkania oraz wymianę informacji o ruchu turystycznym, które mają przyczynić się do zwiększenia przyjazdów turystów z bardziej odległych krajów do państw Grupy Wyszehradzkiej. Na spotkaniu uchwalono wspólny plan marketingowy. Na jego podstawie narodowe organizacje turystyczne będą razem realizować działania marketingowe w poszczególnych krajach.


Najbardziej intensywne działania marketingowe i promocyjne realizowane będą w USA, Rosji, Indiach, Chinach, w krajach Wspólnoty Niepodległych Państw, na rynkach południowoamerykańskich, w Korei Południowej, w południowowschodniej Azji i w Singapurze.

Od 1 stycznia 2015 roku Państwa Grupy V4 przy promocji ruchu turystycznego na dalekich rynkach posługują się nowym wspólnym logo i sloganem: Discover Central Europe. W ciągu bieżącego roku zaktualizowana zostanie wspólna strona internetowa opracowana w językach angielskim, rosyjskim, japońskim, chińskim i portugalskim.

Na spotkaniu na Štrbskim Plesie w Wysokich Tatrach na Słowacji w dniach 17- 18 luty 2015 roku oprócz sekretarzy stanu rokowali również dyrektorzy generalni narodowych organizacji turystycznych Krajów V4.

fot. Słowacka Agencja Rozwoju Turystyki
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama