×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Grupa V4 chce przyciągać turystów z Dalekiego Wschodu


Polska, Czechy, Słowacja i Węgry, czyli Grupa V4, liczą na wzrost zainteresowania ze strony turystów z Chin, Korei Płd. i Singapuru, ale także z USA i Indii. Był to kluczowy temat na spotkaniu sekretarzy stanów ds. turystyki, które odbyło się w Štrbskim Plesie na Słowacji.


Sekretarze stanu krajów Grupy Wyszechradzkiej (V4) odpowiedzialni za rozwój ruchu turystycznego w swoich krajach dyskutowali również o tym, jak dzięki współpracy kraje te mogą pokonać trudną sytuację na rynku. 

Podczas spotkania na Štrbskim Plesie (Szczyrbskim Jeziorze) sekretarze stanu podpisali protokół o współpracy w zakresie ruchu turystycznego pomiędzy Ministerstwem Transportu, Budownictwa i Rozwoju Regionalnego Republiki Słowackiej, Ministerstwem Rozwoju Regionalnego Republiki Czeskiej, Ministerstwem Gospodarki Narodowej Węgier i Ministerstwem Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej. 

Przedstawiciele poszczególnych krajów uzgodnili zacieśnienie współpracy poprzez regularne spotkania oraz wymianę informacji o ruchu turystycznym, które mają przyczynić się do zwiększenia przyjazdów turystów z bardziej odległych krajów do państw Grupy Wyszehradzkiej. Na spotkaniu uchwalono wspólny plan marketingowy. Na jego podstawie narodowe organizacje turystyczne będą razem realizować działania marketingowe w poszczególnych krajach. 


Najbardziej intensywne działania marketingowe i promocyjne realizowane będą w USA, Rosji, Indiach, Chinach, w krajach Wspólnoty Niepodległych Państw, na rynkach południowoamerykańskich, w Korei Południowej, w południowowschodniej Azji i w Singapurze.

Od 1 stycznia 2015 roku Państwa Grupy V4 przy promocji ruchu turystycznego na dalekich rynkach posługują się nowym wspólnym logo i sloganem: Discover Central Europe. W ciągu bieżącego roku zaktualizowana zostanie wspólna strona internetowa opracowana w językach angielskim, rosyjskim, japońskim, chińskim i portugalskim.

Na spotkaniu na Štrbskim Plesie w Wysokich Tatrach na Słowacji w dniach 17- 18 luty 2015 roku oprócz sekretarzy stanu rokowali również dyrektorzy generalni narodowych organizacji turystycznych Krajów V4.

fot. Słowacka Agencja Rozwoju Turystykigość_c185c - Profil
gość_c185c
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie