Wiedeń pierwszą bazą nowego Eurowings poza Niemcami

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
20 lutego 2015 14:20
Grupa Lufthansy poinformowała o utworzeniu pierwszej bazy nowego Eurowings poza Niemcami. Od jesieni 2015 stanie się nią lotnisko w Wiedniu. Początkowo zostaną tam zbazowane dwa airbusy A320, które będą obsługiwały załogi Austrian Airlines.
Reklama

Partnerstwo między austriackimi narodowymi liniami a nowym niemieckim tanim przewoźnikiem jest możliwe dzięki porozumieniu zbiorowemu, które weszło w życie w grudniu ub. r. Zagwarantowano tym samym możliwość dodatkowego zatrudnienia dla 900 pilotów i blisko 2,3 tys. personelu pokładowego.

Eurowings będzie obsługiwało z Wiednia kilka tras europejskich. Przewoźnik nastawia się głównie na wrażliwy na ceny ruch turystyczny. Oferował będzie połączenia point-to-point.

- Bardzo się cieszę, że to właśnie Wiedeń będzie pierwszą bazą dla Eurowings poza Niemcami. Doprowadzi to do niewątpliwego dalszego umacniania się pozycji tutejszego lotniska. Jest to także ważny krok w kolejnej fazie restrukturyzacji w Lufthansa Group. Dzięki temu będziemy mogli otworzyć się na inny rodzaj klientów, który zwracają szczególną uwagę na cenę ale również i na jakość świadczonych usług - mówi Jaan Albret, dyrektor naczelny Austrian Airlines.

W chwili obecnej nie wiadomo jeszcze na jakich trasach będzie operował przewoźnik z Wiednia. Takie informacje zostaną podane wkrótce.

Zgodnie z planami i założeniami projektu "Wings", obie marki niskokosztowe - Eurowings i Germanwings mają pod koniec bieżącego roku zjednoczyć się pod wspólną nazwą.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama