×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Będzie kolejna baza Wizz Aira w Polsce


Wizz Air uruchomi nową bazę operacyjną w Polsce. Jak ustalił Pasazer.com, tak zapowiedział podczas spotkania z załogami przewoźnika prezes linii, Jozsef Varadi.


Na razie nie wiadomo, na którym z polskich lotnisk miałaby zostać uruchomiona nowa baza Wizz Aira. Również data oraz wielkość bazy są nieznane.

- Wizz Air zawsze rozmawia z lotniskami na temat rozwój, ale dopóki niczego oficjalnie nie ogłosiliśmy, to nie będziemy komentować - powiedział portalowi Pasazer.com Daniel de Carvalho, rzecznik prasowy Wizz Aira.

Przewoźnik lata obecnie z 7 lotnisk w Polsce w tym utrzymuje w Polsce 5 baz operacyjnych; w Katowicach, Gdańsku, Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu.


Do tej pory Wizz Air zwykle uruchamiał bazy na lotniskach na których już wcześniej oferował loty. Jedyne polskie lotniska, na które lata Wizz Air, ale nie ma tam bazy to Szczecin i Lublin. Z Goleniowa przewoźnik w sezonie letnim będzie oferował 8 rejsów tygodniowo (po 3 do Londynu-Luton i Stavanger oraz 2 do Torp), a od czerwca dojdą kolejne trzy rejsy tygodniowo do Bergen - czyli łącznie 11 rejsów tygodniowo. W Lublinie samoloty Wizz Aira będą latem lądowały 10 razy w tygodniu (5 lotów do Londynu-Luton, 3 do Sztokholmu-Skavsty i 2 do Torp). Od maja do 3 w tygodniu zostanie zwiększona liczba lotów do Torp - czyli łącznie 11 rejsów tygodniowo

Uruchomienie bazy na jednym z tych lotnisk prawdopodobnie wiązałoby się z uruchomieniem nowych tras, bo 11 rejsów tygodniowo to zbyt mało, by sensownie ułożyć rotację samolotu. Niewykluczone jednak, że doszłoby do zmian godzin lotów, a zbazowany airbus A320 latałby w rozkładzie "litery W", czyli obsługując również trasy z innych miast. 

Wizz Air nie jest obecny na lotniskach w Bydgoszczy, Krakowie, Łodzi, Modlinie, Radomiu, Rzeszowie oraz Zielonej Górze. Przewoźnik latał wcześniej do Łodzi i Modlina, ale wycofał się z tych portów. W Łodzi oficjalnym powodem było słabe wypełnienie samolotów, a w Modlinie - częste zamglenia i awaria pasa.


A jak Wy sądzicie, gdzie Wizz Air może uruchomić swoją szóstą bazę operacyjną w Polsce?
gość_dad14 - Profil
gość_dad14
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie