Będzie kolejna baza Wizz Aira w Polsce

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
15 lutego 2015 17:57
289 komentarzy
Wizz Air uruchomi nową bazę operacyjną w Polsce. Jak ustalił Pasazer.com, tak zapowiedział podczas spotkania z załogami przewoźnika prezes linii, Jozsef Varadi.
Reklama

Na razie nie wiadomo, na którym z polskich lotnisk miałaby zostać uruchomiona nowa baza Wizz Aira. Również data oraz wielkość bazy są nieznane.

- Wizz Air zawsze rozmawia z lotniskami na temat rozwój, ale dopóki niczego oficjalnie nie ogłosiliśmy, to nie będziemy komentować - powiedział portalowi Pasazer.com Daniel de Carvalho, rzecznik prasowy Wizz Aira.

Przewoźnik lata obecnie z 7 lotnisk w Polsce w tym utrzymuje w Polsce 5 baz operacyjnych; w Katowicach, Gdańsku, Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu.


Do tej pory Wizz Air zwykle uruchamiał bazy na lotniskach na których już wcześniej oferował loty. Jedyne polskie lotniska, na które lata Wizz Air, ale nie ma tam bazy to Szczecin i Lublin. Z Goleniowa przewoźnik w sezonie letnim będzie oferował 8 rejsów tygodniowo (po 3 do Londynu-Luton i Stavanger oraz 2 do Torp), a od czerwca dojdą kolejne trzy rejsy tygodniowo do Bergen - czyli łącznie 11 rejsów tygodniowo. W Lublinie samoloty Wizz Aira będą latem lądowały 10 razy w tygodniu (5 lotów do Londynu-Luton, 3 do Sztokholmu-Skavsty i 2 do Torp). Od maja do 3 w tygodniu zostanie zwiększona liczba lotów do Torp - czyli łącznie 11 rejsów tygodniowo.

Uruchomienie bazy na jednym z tych lotnisk prawdopodobnie wiązałoby się z uruchomieniem nowych tras, bo 11 rejsów tygodniowo to zbyt mało, by sensownie ułożyć rotację samolotu. Niewykluczone jednak, że doszłoby do zmian godzin lotów, a zbazowany airbus A320 latałby w rozkładzie "litery W", czyli obsługując również trasy z innych miast.

Wizz Air nie jest obecny na lotniskach w Bydgoszczy, Krakowie, Łodzi, Modlinie, Radomiu, Rzeszowie oraz Zielonej Górze. Przewoźnik latał wcześniej do Łodzi i Modlina, ale wycofał się z tych portów. W Łodzi oficjalnym powodem było słabe wypełnienie samolotów, a w Modlinie - częste zamglenia i awaria pasa.


A jak Wy sądzicie, gdzie Wizz Air może uruchomić swoją szóstą bazę operacyjną w Polsce?

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_1b623 2016-07-10 16:46   
gość_1b623 - Profil gość_1b623
Z Łodzi było małe wypełnienie a Ryanair ma zawsze pełno.
gość_e32fb 2015-04-11 14:37   
gość_e32fb - Profil gość_e32fb
W Rzeszowie zrobić baze i latać do Paryża
gość_477dd 2015-04-02 18:47   
gość_477dd - Profil gość_477dd
Proponuje Bydgoszcz -Turku Finlandia
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama