×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


airberlin chce igrzysk w Berlinie


"Wir wollen die Spiele" ("Chcemy igrzysk") - takie napisy pojawiły się na kadłubie jednego z airbusów A320 linii airberlin. Linia lotnicza oficjalnie wsparła starania Berlina o letnie igrzyska olimpijskie w 2024 r.


Berlin nie jest jeszcze oficjalnie kandydatem do organizacji igrzysk olimpijskich w 2024 r. Na razie stolica Niemiec rywalizuje o nominację z Hamburgiem, bo zgodnie z przepisami kandydować może tylko jedno miasto z danego kraju. 

Okolicznościowe napisy pojawiły się na przedniej części kadłuba dostarczonego w 2010 r. airbusa A320 o rejestracji D-ABFG. Mają wymiar 1 m na 1,60 m.

- Pomiędzy linią lotniczą a naszym miastem jest naturalne partnerstwo i cieszę się, że nowy dyrektor wykonawczy airberlin, Stefan Pichler, podkreśla je już na początku swojej kadencji - powiedział p.o. burmistrz Berlina Michael Muller


- Mamy to miasto w nazwie. Dowozimy gości do Berlina z 62 miast z całego świata, a do 2024 r. na pewno będziemy mieli znacznie więcej tras i pasażerów. Berlin to najbardziej znana niemiecka marka i dlatego igrzyska w 2024 r. byłyby doskonałe dla tego miasta - podkreślił Pichler. 

Hartmut Mehdorn, dyrektor wykonawczy spółki zarządzającej lotniskami w Berlinie dodał, że na lotnisku Tegel znajduje się wiele plakatów i reklam promujących organizację igrzysk olimpijskich w Berlinie. W terminalu pasażerom o tym pomyślę opowiadają także członkowie specjalnych zespołów promocyjnych. 

fot. Berlin Airportsgość_799b3 - Profil
gość_799b3
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie