×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Frankfurt: Ponad 4 mln pasażerów w styczniu


Na lotnisku we Frankfurcie odprawiono w styczniu 2015 r. ponad 4 mln pasażerów. To o 1,3 proc. więcej niż rok wcześniej. O ponad 2,6 proc. wzrosła także średnia masa startowa samolotów, odnotowano za to spadek ilości operacji lotniczych (o 2,6 proc.).


Przeważający odsetek spośród pasażerów we Frankfurcie stanowiły osoby korzystające z rejsów na trasach europejskich - 46,4 proc. (+0,7 pkt proc.). Jednak szybciej rozwijały się połączenie transkontynentalne, na których przyrost wyniósł 2,4 proc. Najwięcej podróżnych w tym segmencie oprawiono do Ameryki Północnej i na Daleki Wschód (odpowiednio 12,9 proc. i 13,1 proc. łącznej liczby korzystających z portu lotniczego). Z kolei największą dynamikę wzrostu zanotowano na trasach bliskowschodnich (+5,1 proc.).

W głównym niemieckim porcie spadała 0 0,8 proc. ilość odprawianego frachtu i poczty do poziomu ponad 159 tys. ton.

Dobrze radziły sobie pozostałe lotniska z Fraport Group. Największe wzrosty odnotowano w Bulgaria Twinstar Aiports (Burgas i Warna), które łącznie odprawiły prawie 35 tys. podróżnych i tym samym odnotowały wzrost rzędu 27,2 w stosunku do stycznia ubiegłego roku.

Dobre dane płyną także z lotniska w tureckiej Antalyi. Z jego usług skorzystało ponad 692 tys. osób, a więc o 12,9 proc. więcej niż w tym samym miesiącu 2014 roku.

O 8,4 proc. wzrósł ruch w stolicy Peru - Limie (ok. 1,38 mln pasażerów), a o 7,6 proc. w chińskim Xi'an (2,4 mln osób).

Wzrosty poniżej pięciu procent zanotowały lotniska w Sankt Petersburgu (4,4 proc., prawie 873 tys. podróżnych) i Hanowerze (3,8 proc., niecałe 290 tys. pasażerów).

Jedynym lotniskiem z Fraport Group, które odnotowało w styczniu 2015 roku spadki zarówno w segmencie ruchu pasażerskiego jak i cargo była słoweńska Lublana. Wyniosły one odpowiednio: -2,9 proc. (ponad 73 tys. podróżnych) oraz -8 proc. (706 ton).

Na pozostałych lotniskach ruch cargo był bardzo zróżnicowany. Najlepiej w tym segmencie wypadł Hanower, który odprawił 1 542 tony frachtu i tym samym odnotował wzrost rzędu 23,5 proc. Spadki odnotowano w Xi'an (-8 proc., niecałe 16,5 tys. ton) i Bulgaria Twinstar Airport (blisko 60 proc.).gość_d66bb - Profil
gość_d66bb
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie