×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


SAS: Ruch w styczniu bez zmian


Skandynawskie linie SAS przewiozły w styczniu 1,7 mln pasażerów. To taki sam wynik jak w pierwszym miesiącu 2014 r. Ruch mierzony wskaźnikiem RPK zmalał jednak o 1,4 proc.


SAS zmniejszył w tym roku w styczniu oferowanie o 3,5 proc. rok do roku. Średnie wypełnienie samolotów wzrosło o 1,4 pkt proc., ale wciąż jest bardzo niskie i wynosi 67,2 proc. Był to dziesiąty miesiąc z rzędu, w którym load factor wzrastał rok do roku.

Jak podkreślił przewoźnik w komunikacie prasowym, zmniejszenie oferowanie na zimę jest zgodne z wcześniejszymi zapowiedziami. Oferowanie na trasach regularnych zmalało o 2,2 proc. Niektóre trasy obsługiwane rok temu w formule czarterowej obecnie są wykonywane jako regularne. 

Wyraźnie poprawiły się rezultaty finansowe tras. Średni yield wzrósł o 9,9 proc. (7,6 proc. po uwzględnieniu wahań walutowych), a zysk w przeliczeniu na pasażerokilometr (PASK) o 12,9 proc. (10,7 proc. po uwzględnieniu wahań walutowych).gość_efd74 - Profil
gość_efd74
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie