Carpatair jednak nie wróci do Lublina

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
12 lutego 2015 10:06
46 komentarzy
Rumuński przewoźnik lotniczy Carpatair jednak nie wznowi od początku sezonu letniego połączeń do Rzymu-Fiumicino. Linia stawia na obsługę czarterów i leasingu ACMI oraz rezygnuje z lotów regularnych.
Reklama

Ze strony Carpatair w ogóle zniknęła możliwość rezerwacji biletów na jakichkolwiek trasach.

Jak informują nas Czytelnicy poprzez platformę "Daj znać", linia rozsyła już do pasażerów wiadomości e-mail z informacją o odwołaniu lotów.

Carpatair miał wznowić loty pomiędzy Lublinem a Rzymem od 30 marca br. Rejsy miały być obsługiwane dwa razy w tygodniu. Carpatair latał już na tej trasie od końca kwietnia 2014 r. do października ub. r.

To nie jedyne złe wieści dla Lublina. Od kwietnia br. lotnisko straci też rejsy wykonywane przez Eurolot, który tego dnia zakończy działalność. Eurolot obecnie lata z Lublina do Mediolanu i Gdańska. Tras tych nie przejmie LOT, jak wynika z systemu rezerwacyjnego, co oznacza, że ostatni raz bombardier Q400 w barwach Eurolotu pojawi się w Lublinie 29 marca.

- Port Lotniczy Lublin czyni starania, by pozyskać możliwie największą liczbę rozkładowych połączeń lotniczych. Prowadzimy rozmowy również w sprawie tras dotychczas obsługiwanych przez Eurolot - mówi portalowi Pasazer.com Piotr R. Jankowski, rzecznik prasowy lubelskiego lotniska. - Decyzja Eurolotu była spodziewana, ale nagła, co powoduje dodatkowe utrudnienia - liczyliśmy na to, że borykający sie z kłopotami Eurolot będzie jednak obsługiwał trasy przynajmniej do końca sezonu letniego.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_24f60 2015-02-25 22:58   
gość_24f60 - Profil gość_24f60
Eurolot lata z LUZ tylko do niedzieli 1.03. Chcieli od LUZ kasę za loty do końca marca, ale LUZ nie chciał inwestować w coś, co nie ma przyszłości, więc się zwijają. Rozsądna decyzja lotniska.
gość_c6aaa 2015-02-24 13:33   
gość_c6aaa - Profil gość_c6aaa
I w sumie dobrze zwolnią się sloty na LUZ dla nowego przewoźnika :-)
gość_0cef1 2015-02-24 12:48   
gość_0cef1 - Profil gość_0cef1
Będzie czas na przemalowanie bezczynych Q400 w barwy LOT żeby już w kwietniu latały we właściwym malowaniu ;)
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama