To był wyjątkowy spektakl: Gala "Najlepsza Linia Lotnicza 2014"

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
12 lutego 2015 11:36
6 komentarzy
Ponad 250 gości, 120 osób zaangażowanych przy spektaklu w Teatrze Muzycznym w Gdyni i transmisja online - tegoroczna gala wieńcząca plebiscyt "Najlepsza Linia Lotnicza" była wyjątkowym teatralnym i muzycznym wydarzeniem. Zapraszamy na fotorelację!
Reklama

W tym roku galę zorganizował Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy wraz z Pasazer.com. Po raz pierwszy część oficjalna gali odbyła się w teatrze... najlepszym muzycznym teatrze w Polsce. Wydarzenie odbyło się we wtorek (10.02) w Teatrze Muzycznym w Gdyni.

To wymusiło zmianę konwencji gali. W tym roku postawiliśmy na skecze, piosenki i żarty z każdego w branży (szczególnie nas samych) zamiast przemów i długich ceremonii. Pomysłodawcami i organizatorami spektaklu byli Edmund Jabłoński z Instytutu Edmunda oraz Andżelika Nowak z Mr. Show.

Transmisję z gali oglądało blisko tysiąc osób. Jej sponsorem była firma HDS Polska.

Przedstawienie opowiadało historię profesjonalnego konferansjera, który stara się prowadzić galę w poważny sposób.


Co chwilę przeszkadzał mu jednak szalony i rozrywkowy castingowiec, który prowadził na scenie rekrutację na... koordynatora ruchu naziemnego. Powaga i skecze przeplatały się przez cały czas.


W spektaklu ważne role odgrywały także inne osoby. Jedną z nich był fan gdańskiego lotniska, który w nieoczekiwanych momentach wtrącał się do show, recytując ciekawostki i statystyki dotyczące portu lotniczego im. Lecha Wałęsy.


Na scenie co chwilę pojawiała się też aktorka, która co chwilę zmieniała zdanie o najlepszej linii. W ciągu całego przedstawienia zdążyła wesprzeć niemal każdego przewoźnika, w tym m.in. Ryanair...

fot. Piotr Bożyk

airberlin...


LOT, SAS...


Wizz Aira i Lufthansę.


Mimo swobodnej atmosfery, nie mogło zabraknąć poważnej części. Paweł Cybulak, redaktor naczelny Pasazer.com, wyczytał ze sceny zwycięzców...
a nagrody dla nich wjechały w karocy, a właściwie zostały wciągnięte przez naszego naczelnego.


Na wielkiej scenie zwycięzcy otrzymali dyplomy i statuetki,


a także aplauz od reszty z ponad 250 zgromadzonych na widowni gości.


Nagrodę dla osób biorących w głosowaniu w postaci voucheru na zakupy w sieci sklepów należących do HDS Polska wręczył Przemysław Leśniak, dyrektor generalny sieci detalicznej HDS Polska. S

Ceremonię wkrótce przerwał jednak castingowiec, który wznowił swój show.


Wątek konkursu na zatrudnienie koordynatora ruchu naziemnego aktorzy wykorzystali, by wykonać swoje ulubione piosenki. Nie zabrakło "Skrzypka na dachu"...


pełnego energii "Kałasznikowa"...


wesołego jive'a...


a także pełnego pasji paso doble wykonanego przez żeński zespół.


Artur Tomasik, prezes Związku Regionalnych Portów Lotniczych oraz lotniska w Katowicach, wyczytał nagrody przyznane przez kapitułę plebiscytu.


Szczególnie gorąco brawami nagrodzony został Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego Gdańsk, który otrzymał nagrodę dla menedżera roku. Tomasik i Kloskowski na scenie serdecznie się uściskali.


Prezes goszczącego galę lotniska pojawił się na scenie raz jeszcze, by wespół z prezydentem Gdyni Wojciechem Szczurkiem i wicemarszałkiem województwa pomorskiego Ryszardem Świlskim wręczyć nagrodę dla 3-milionowego pasażera gdańskiego lotniska (wyjazd dla 4 osób na mecz Barcelona-Real Madryt w stolicy Hiszpanii). Prezydent Szczurek podkreślił znaczenie zgody dla budowania silnego lotnictwa w Trójmieście - to ważne słowa w kontekście nieudanej budowy lotniska w Gdyni.


Na koniec na scenie do wspólnego zdjęcia zapozowali wszyscy artyści oraz laureaci nagród wraz z organizatorami.


Po części artystycznej odbyła się część nieoficjalna - oceniona powszechnie jako bardzo dobra okazja do rozmów kuluarowych i spotkania zarówno swoich partnerów biznesowych, jak i konkurentów w nieco bardziej swobodnej atmosferze.


Następna, 12. edycja plebiscytu już za rok.

fot. Dominik Sipinski

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
admin 2015-02-16 23:24   
admin - Profil admin
Niebawem będzie relacja wideo
gość_7e495 2015-02-16 11:33   
gość_7e495 - Profil gość_7e495
będzie można gdzieś zobaczyć tą galę, np na youtube?
gość_2698b 2015-02-13 14:20   
gość_2698b - Profil gość_2698b
Gala była wyśmienita! Na najwyższym poziomie wykonane "Be Italian". Całość była mocno dynamiczna, zabawna, pełna podtekstów i smaczków, które odkrywam jeszcze po gali. Klasa!
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama