" />

Znamy najlepsze linie lotnicze 2014 roku!

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
10 lutego 2015 20:30
34 komentarzy

Wizz Air, Lufthansa, LOT, Enter Air i Singapore Airlines - to zwycięzcy tegorocznej, 11. edycji plebiscytu "Najlepsza Linia Lotnicza" organizowanego przez Pasazer.com. W głosowaniu wzięło udział niemal 24,5 tys. internautów.  

Reklama

Zwycięzcy głosowania, które trwało od listopada 2014 r. zostali ogłoszeni dziś (10.2) podczas wieńczącej plebiscyt gali w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Organizatorami wydarzenia byli Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy oraz Pasazer.com. Na gali obecnych było prawie 300 osób reprezentujących wszystkie najważniejsze firmy i instytucje sektora lotniczego w Polsce, a także goście z zagranicy.

Wśród przewoźników niskokosztowych zwyciężył węgierski Wizz Air. Ta linia lotnicza dominuje w tej kategorii nieprzerwanie od pierwszej edycji plebiscytu w 2004 roku. Na kolejnych miejscach znalazły się easyJet (3. miejsce w ubiegłym roku) i Ryanair, który po rocznej przerwie powrócił na podium.

Najlepszą linią tradycyjną pod względem oferty na lotach krótkodystansowych została, podobnie jak rok temu, Lufthansa. Internauci przyznali drugie miejsce PLL LOT (rok temu poza trójką), a trzecie - Turkish Airlines (utrzymana pozycja z 2013 roku).

Pod względem oferty na lotach długodystansowych zwyciężył LOT. Rok temu polski przewoźnik nie znalazł się na podium. Dalsze miejsca zajęły Emirates (ubiegłoroczny zwycięzca) i Qatar Airways (spadek z drugiego miejsca).

Najlepszym przewoźnik czarterowym już czwarty rok z rzędu został Enter Air, który wyprzedził LOT i Travel Service. Wśród linii nielatających do Polski pierwszą lokatę utrzymała linia Singapore Airlines.-
"Najlepsza Linia Lotnicza" to najważniejszy i jedyny plebiscyt z nagrodami dla branży lotniczej w Polsce, które wiernie odzwierciedlają rzeczywistą opinie pasażerów. Zarówno rekordowa liczba głosujących, jak i obecność najważniejszych osób z tego sektora na gali w Gdyni potwierdziły znaczenie plebiscytu i gali nie tylko jako momentu wyróżnienia najlepszych, ale także jako okazji do spotkania z konkurentami i partnerami biznesowymi w wyjątkowym otoczeniu - mówi Paweł Cybulak, redaktor naczelny Pasazer.com.

- Za największego zwycięzcę tegorocznego plebiscytu można uznać Polskie Linie Lotnicze LOT, które w zeszłym roku ani razu nie znalazły się na podium. W tym roku LOT zdobył nagrodę za trasy długodystansowe, obsługiwane nowymi boeingami 787 Dreamliner, a w dwóch innych kategoriach zajął drugie miejsce - ocenia Dominik Sipiński, redaktor prowadzący Pasazer.com.

Cztery kolejne nagrody przyznała kapituła plebiscytu, złożona w tym roku z 20 przedstawicieli lotnisk, instytucji państwowych, ekspertów branży lotniczej oraz dziennikarzy.

Członkowie kapituły za wydarzenie roku uznali uruchomienie połączeń krajowych w Polsce przez Ryanaira oraz ich rosnącą popularność. Menedżerem roku został Tomasz Kloskowski, prezes lotniska w Gdańsku, doceniony za rekordową liczbę pasażerów oraz dobrze zaplanowaną rozbudowę portu lotniczego.

Trasą roku zostało połączenie Lufthansy z Lublina do Frankfurtu. Najlepszą linią dla pasażerów biznesowych została, po raz czwarty z rzędu, Lufthansa.

- Kapituła doceniła znaczenie Ryanaira. Irlandzki przewoźnik odważnie wszedł na trudny dla linii lotniczych rynek krajowy i odnosi na nim sukces. Eksperci nagrodzili Tomasza Kloskowskiego za to, że z konsekwencją buduje w Gdańsku lotnisko o pozycji podobnej do Krakowa na południu, a port lotniczy w Lublinie za szybkie pozyskanie Lufthansy, o którą inne lotniska regionalne zabiegały znacznie dłużej - komentuje Paweł Cybulak.

Galę wieńczącą plebiscyt zorganizowali Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy oraz Pasazer.com.


Partnerem plebiscytu jest firma HDS Polska. Patronat honorowy nad plebiscytem objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki. Patronami są też Urząd Lotnictwa Cywilnego, Związek Regionalnych Portów Lotniczych i Polska Agencja Żeglugi Powietrznej. Patronem merytorycznym jest Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Oprawę artystyczną gali zapewnił Instytut Edmunda. W spektaklu według specjalnie stworzonego na tę okazję scenariuszu wystąpiło 120 osób.

fot. Piotr Bożyk, Paweł Cybulak

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_bfe60 2015-02-15 11:40   
gość_bfe60 - Profil gość_bfe60
To jak to sie ma do tego, ze LOT wygral w pewnej kategorii? Albo czemu mial wygral Easyjet jesli wiekszosc Polakow przypadkowo nie mieszka w Krakowie ani okolicach wiec miala okazje leciec akurat Wizzairem a nie EZY i dlatego uznalo WZZ za dobra linie bo po prostu ma dostep do jej uslug? Nie widze problemu
BA850 2015-02-15 10:45   
BA850 - Profil BA850
@kasjanek dlaczego mam się czuć lepszy? niestety statystyczny tutejszy dyskutant lata albo Ryanairem, albo wcale. Klasa wyżej, to dla niego WizzAir a i tak psioczy, że LOT nie daje kanapki w economy, choć nigdy nim nie leciał... :)

a przynajmniej tak to widzę czytając komentarze :)
usuniety 2015-02-13 15:18   
usuniety - Profil usuniety
@Ba850, rozumiem ze czujesz sie kims lepszym niz wiekszosc ludzi. Taki przekaz plynie z twego zalosnego postu.

Dla mnie sprawa jest zamknieta, wyniki Plebiscytu ogloszone, kto chcial mogl wziac udzial.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama