×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wrocław: Prawie 20 proc. wzrostu w styczniu


Wrocławskie lotnisko obsłużyło w styczniu ponad 141,7 tys. pasażerów. To o 19,3 proc. więcej niż w tym samym miesiącu 2014 r. Aż o 47,6 proc. rok do roku wzrosła liczba podróżnych na trasach krajowych.


Liczba pasażerów według miesięcy
- Nowy rok zaczął się bardzo dobrym wynikiem. Złożyły się na niego wzrosty we wszystkich segmentach ruchu pasażerskiego. Na szczególną uwagę zasługuje wynik osiągnięty w przypadku lotów krajowych oraz niskokosztowych – mówi cytowany na stronie lotniska Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w porcie lotniczym Wrocław.


Z połączeń niskokosztowych skorzystało 84,7 tys. pasażerów. Przełożyło się to na 14,2-proc. wzrost rok do roku. Na niektórych trasach dynamika była znacznie wyższa. Do Paryża-Beauvais (Ryanair) i Doncaster-Sheffield (Wizz Air) przewieziono o ponad 45 proc. pasażerów więcej niż w styczniu 2014 r. 

Niemal 7 tys. pasażerów skorzystało, pomimo zimowej pory, z lotów czarterowych. To o 120 proc. więcej niż rok temu. Wzrost wyniknął z nowych lotów na Fuerteventurę (nie było ich w ofercie zimą 2013/14 r.), a także większego zainteresowania lotami na Lanzarote i do Egiptu.gość_dad14 - Profil
gość_dad14
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie