UIA z kanadyjskim certyfikatem bezpieczeństwa

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
02 lutego 2015 07:58
Ukraine International Airlines otrzymały od kanadyjskiego Urzędu Bezpieczeństwa Transportu Lotniczego bezwarunkowy certyfikat bezpieczeństwa. Dzięki temu linia będzie mogła otworzyć połączenie z Kijowa do Toronto.
Reklama

Kanadyjscy audytorzy byli na Ukrainie w dniach 8 - 12 grudnia 2014 i sprawdzali na miejscu normy bezpieczeństwa stosowane przez UIA. Kontrolowana była także ich zgodność z wymogami ICAO, zalecanymi praktykami oraz wewnętrznymi regulacjami obowiązującymi w Kanadzie. Wizytatorzy oceniali procesy bezpieczeństwa zarówno dotyczące lotów jak i kontroli osób oraz przewożonych towarów.

Duże znaczenie w uzyskaniu kanadyjskiego certyfikatu miały także wcześniejsze pomyślne audyty jakie przeprowadziły TSA USA, izraelskie Ministerstwo Transportu i Bezpieczeństwa Drogowego oraz Komisja Europejska.

- Bezpieczeństwo lotów było zawsze najwyższym priorytetem dla UIA. Jesteśmy dumni z uzyskanej bezwarunkowej zgody kanadyjskiego Urzędu Bezpieczeństwa Transportu Lotniczego. Obecnie nasza linia przeprowadza badania możliwości operacyjnych na trasie Kijów-Toronto. Jednak prace przygotowawcze do uruchomienia tych bezpośrednich lotów są już na ukończeniu - mówi Aleksandr Suworow, dyrektor ds. bezpieczeństwa UIA.

Ukraine International Airlines planują uruchomienie rejsów z lotniska Boryspol do Toronto już latem br. Na razie nie wiadomo jednak z jaką częstotliwością ani w jakim rozkładzie będą one oferowane.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama