×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


UIA z kanadyjskim certyfikatem bezpieczeństwa


Ukraine International Airlines otrzymały od kanadyjskiego Urzędu Bezpieczeństwa Transportu Lotniczego bezwarunkowy certyfikat bezpieczeństwa. Dzięki temu linia będzie mogła otworzyć połączenie z Kijowa do Toronto.


Kanadyjscy audytorzy byli na Ukrainie w dniach 8 - 12 grudnia 2014 i sprawdzali na miejscu normy bezpieczeństwa stosowane przez UIA. Kontrolowana była także ich zgodność z wymogami ICAO, zalecanymi praktykami oraz wewnętrznymi regulacjami obowiązującymi w Kanadzie. Wizytatorzy oceniali procesy bezpieczeństwa zarówno dotyczące lotów jak i kontroli osób oraz przewożonych towarów.

Duże znaczenie w uzyskaniu kanadyjskiego certyfikatu miały także wcześniejsze pomyślne audyty jakie przeprowadziły TSA USA, izraelskie Ministerstwo Transportu i Bezpieczeństwa Drogowego oraz Komisja Europejska.

- Bezpieczeństwo lotów było zawsze najwyższym priorytetem dla UIA. Jesteśmy dumni z uzyskanej bezwarunkowej zgody kanadyjskiego Urzędu Bezpieczeństwa Transportu Lotniczego. Obecnie nasza linia przeprowadza badania możliwości operacyjnych na trasie Kijów-Toronto. Jednak prace przygotowawcze do uruchomienia tych bezpośrednich lotów są już na ukończeniu - mówi Aleksandr Suworow, dyrektor ds. bezpieczeństwa UIA.

Ukraine International Airlines planują uruchomienie rejsów z lotniska Boryspol do Toronto już latem br. Na razie nie wiadomo jednak z jaką częstotliwością ani w jakim rozkładzie będą one oferowane.gość_d7b69 - Profil
gość_d7b69
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie