113 dni wolnego w tym roku. Jak planować loty?

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
31 stycznia 2015 16:57
1 komentarz
Wczesne planowanie dni wolnych, podróżowanie małymi grupami i wykorzystanie polskich świąt, które nie są obchodzone za granicą - to rady firmy AirHelp przy lotniczym wykorzystywaniu aż 113 dni wolnych od pracy w 2015 roku.
Reklama

Wszystkie weekendy i święta w 2015 roku to aż 113 dni wolnego. Tylko świąt mamy w tym w roku 13, z czego 6 przypada w sobotę lub niedzielę. W niektórych przypadkach jest więc szansa na kolejne wydłużenie przerwy od pracy o dodatkowy dzień.

Jak zatem zabrać się do rozsądnego planowania podróży?


  1. Już teraz usiądź z kalendarzem i spróbuj wytypować okresy jakie interesują cię wyjazdowo. Wbrew pozorom wcale nie jest za wcześnie. Zwłaszcza jeśli planujecie wyjazd wieloosobowy.
  2. Jeśli nie masz konkretnego celu podróży, a tylko kusi cię perspektywa taniego weekendu gdzieś w Europie, zajrzyj na strony organizacji turystycznych danych krajów, czy nawet konkretnych miast. Zazwyczaj publikują one z dużym wyprzedzeniem wszystkie zaplanowane atrakcje. Być może twoim magnesem będzie miejski festiwal kulinarny, popularne wyprzedaże handlowe lub targi specjalności danego regionu, Fashion Week, Noc Muzeów czy koncert gwiazdy pop. Staraj się wybierać miasta z położonymi w pobliżu lotniskami. To obniża koszty końcowe całego wyjazdu.
  3. Sprawdź czy w wybranym czasie nie przypadają święta, które można wykorzystać jako przedłużenie planowanego wyjazdu. Często po dołożeniu dwóch dni urlopu zyskujemy tydzień wolnego. Nie warto później żałować braku przemyślenia tej kwestii.
  4. Skorzystaj z zaufanych internetowych porównywarek cen biletów lotniczych lub sprawdź własne strony sprzedażowe poszczególnych przewoźników. Warto pamiętać, że promocje uruchamiane są przez poszczególne linie indywidualnie, mają różny czas trwania i różne wartości rabatowe. Jednorazowa wizyta na takich stronach może wiec nie przynieść spodziewanego efektu. Warto uzbroić się w cierpliwość, systematyczność, sumienność i dystans. Z czasem sam nauczysz się pewnych, często powtarzających się mechanizmów sprzedażowych.
  5. Pamiętaj, że przewoźnicy stosują agresywną politykę komunikacyjną i sprzedażową. Mocno nagłośniona akcja promocyjna pt. "Jedyny taki weekend wyjątkowych cen" wcale nie musi okazać się najtańszą z możliwości. Wszystko zależy ile biletów sprzeda się podczas danej akcji i jak zachowuje się na tym samym lub zbliżonym kierunku konkurencja. Może okazać się, że za tydzień cena spadnie o kolejne 20-30 proc.
  6. Rezerwując lub kupując bilety promocyjne czytaj uważnie regulaminy. Może okazać się, że nie masz szans na zwrot biletu lub zmianę rezerwacji, nawet jeśli kupiłeś bilet siedem miesięcy przed planowaną datą przelotu. Takie promocje zawsze niosą pewne ryzyko. Sprawdź co wchodzi w cenę biletu. Może okazać się, że co prawda ty polecisz do Barcelony za np. 59 zł, ale walizka przekraczająca maksymalną wagę już za np. 341 zł. Cena nagle przestanie być bajeczna, a wyjazd będzie mniej udany.
  7. Nie zawsze tania linia lotnicza to najlepszy, a nawet najtańszy wybór. Czasami wybór tradycyjnego przewoźnika i promocyjnego lotu rejsowego może okazać się strzałem w dziesiątkę. Tanie linie oprócz niższej jakości serwisu na pokładzie i często większej liczby pasażerów w samolocie najczęściej startują i lądują na lotniskach drugorzędnych. Te dodatkowe 30 czy 40 km trzeba jakoś pokonać, a to kosztuje i czas, i dodatkowe pieniądze. Linia tradycyjna to przywilej lotniska głównego i wyższa klasa usługi. Coś za coś.
  8. Nie zostawiaj wszystkiego na ostatnią chwilę. W planowaniu podróży lotniczych first minute jest bardziej opłacalną formą promocyjną niż last minute. Nie tylko dlatego, że wcześniej to taniej. Trzeba pamiętać, że biznes lotniczy jest precyzyjnie policzony. Nigdy w jednym samolocie nie ma pasażerów z biletami tylko po 200 zł. Jeśli uda Ci się go kupić prawdopodobnie będziesz jednym z 10, może 15 pasażerów z takim biletem. Czasami lecąc w większej grupie trzeba podzielić skład na 3-4 mniejsze zespoły i wybrać kolejne loty.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_31558 2015-02-01 17:23   
gość_31558 - Profil gość_31558
Rychło w czas. Ktoś kto planuje sobie podróże lotnicze musiał już dawno kupić bilety.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama