×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Finnair najpunktualniejszy w Europie


Finnair odnotował w całym 2014 r. najmniej spóźnień spośród największych europejskich przewoźników. Zgodnie z danymi FlightStats, serwisu gromadzącego dane statystyczne dla sektora lotniczego, o czasie wylądowało aż 90,58 proc. lotów Finnaira.


FlightStats wyróżnił także sojusz oneworld, do którego łącznie z Finnairem należy 15 czołowych linii lotniczych, a także mniejsi stowarzyszeni z nimi przewoźnicy. Cały sojusz został uznany za najbardziej punktualny na świecie, jego wskaźnik punktualności wyniósł 79,97 proc.

//www.pasazer.com/img/images/normal/finnair,e190,waw,pbozyk.jpg
Nagrody FlightStats zostały przyznane na podstawie niezależnej analizy około 32 milionów lotów obsłużonych w ubiegłym roku przez 250 linii lotniczych na całym świecie. Wyniki pokazały, że Finnair i pozostali członkowie oneworld byli w tym okresie bardziej punktualni niż przewoźnicy zrzeszeni w innych globalnych aliansach.

Oprócz Finnaira, inne linie lotnicze sojuszu oneworld, także zostały wysoko ocenione w konkursie FlightStats 2014. W kategorii największych światowych przewoźników czterech członków sojuszu zdobyło miejsce na liście dziesięciu najbardziej punktualnych linii lotniczych na świecie – Iberia (trzecie miejsce - 88,46 proc.), Japan Airlines (czwarte miejsce - 87,78 proc.), airberlin (ósme miejsce - 85,70 proc.) i LAN Airlines (dziewiąte miejsce - 85,63 proc.).

//www.pasazer.com/img/images/normal/finnair,e190,waw,pbozyk2.jpg
Kolejny członek oneworld - linia Iberia Express - została uznana za najbardziej punktualnego przewoźnika niskokosztowego na świecie.

Fot. Piotr Bożyk
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_67d4d - Profil
gość_67d4d
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie