×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Rewolucja zakupowa na Lotnisku Chopina. Zakupy po przylocie


Od początku lutego każdy pasażer przylatujący z kraju należącego do Strefy Schengen na Lotnisko Chopina w Warszawie jako do portu docelowego będzie mógł nabywać towary w sklepach wolnocłowych. Lotnisko Chopina jako pierwsze w Polsce daje taką możliwość.
Od 26 października 1992 r. na terenie Portu Lotniczego Warszawa funkcjonuje Wolny Obszar Celny (WOC), w którym działają sklepy oferujące pasażerom podróżującym w ruchu międzynarodowym i opuszczającym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, towary nieobjęte cłem.

Od 1 lutego 2015 r. wchodzi w życie znowelizowany Regulamin funkcjonowania WOC na terenie Lotniska Chopina, który umożliwi operatorom sklepów w lotniskowej "Strefie Schengen" sprzedaż towarów wspólnotowych także pasażerom przylatującym.

- Proces zmiany przepisów trwał niecałe dwa miesiące. Tak szybkie i sprawne wprowadzenie tego udogodnienia dla pasażerów było możliwe dzięki wsparciu i pomocy ze strony Ministerstwa Finansów, Izby Celnej i Urzędu Celnego - mówi Michał Kaczmarzyk, dyrektor Lotniska Chopina w Warszawie. Zmiana była możliwa dzięki informacji o możliwości rozszerzenia sprzedaży towarów dla podróżnych przylatujących do kraju, otrzymanej od Ministerstwa Finansów, a podpisanej przez Jacka Kapicę, podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów, Szefa Służby Celnej.

Pasażer przylatujący będzie mógł dokonać zakupu towarów wspólnotowych na podstawie posiadanej karty pokładowej lub biletu lotniczego. Dokument wydrukowany (w wersji papierowej) lub w wersji mobilnej musi zawierać dane pasażera: imię, nazwisko, datę wylotu, nr karty pokładowej, nr rejsu i kierunek lotu.

Z okazji wprowadzenia nowych zasad zakupów w WOC na pasażerów lądujących na Lotnisku Chopina czekają ciekawe promocje. Np. w sklepach Aelia pasażerowie przylatujący będą mieli prawo do rabatu 10% na towary wspólnotowe (z wyłączeniem papierosów i wyrobów tytoniowych). Oznacza to, że pasażerowie przylatujący do Warszawy zakupią wybrane towary po korzystniejszej cenie niż pasażerowie wylatujący.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_f0d07 - Profil
gość_f0d07
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie