Nowa klasa biznes w Air France

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
29 stycznia 2015 17:07
6 komentarzy
Francuska linia inwestuje 50 milionów euro w ofertę dla biznesu na trasach średniego zasięgu w Europie. Większy komfort na pokładzie, 2 kabiny przelotu, wi-fi oraz nowa taryfa lotnicza – to główne zmiany, które czekają pasażerów Air France w 2015 roku.
Reklama

Rok 2015 Air France rozpoczyna od zmian w produkcie oferowanym na trasach średniego zasięgu (loty po Europie), aby jeszcze lepiej spełniać oczekiwania swoich klientów. Głosy 10 tysięcy ankietowanych podróżnych zaowocowały inwestycją 50 milionów euro w m.in. w nowe skórzane fotele zarówno w klasie ekonomicznej, jak i biznes, udoskonalone menu i usprawnienia na lotniskach.

Już wkrótce Air France zaoferuje na pokładzie swoich maszyn łączność wi-fi. Podróżni będą mieli do dyspozycji tylko 2 klasy przelotu: ekonomiczną i biznes oraz nową elastyczną taryfę dla biznesu „economy flex”. Najnowsza oferta pojawi się w sprzedaży już pod koniec stycznia, a nowego produktu podróżni będą doświadczać na lotach średniego zasięgu realizowanych z i do Paryża już od 1 kwietnia br.

Zarówno w klasie biznes, jak i ekonomicznej na lotach średniego zasięgu pojawią się nowe skórzane fotele wyposażone m.in. w haczyk na marynarkę, schowek na okulary i prasę, regulowany zagłówek oraz całkowicie chowany podłokietnik. Zaprojektowano również indywidualnie składany stolik i uchwyt na kubek. Fotel odchyla się do 20 stopni i został wyposażony w specjalne rozwiązanie absorbujące uderzenia.
Zastosowano również specjalne barwy oświetlenia, które mają pozytywnie wpływać na samopoczucie pasażerów.
Warto podkreślić, że podróżni klasy biznes w cenie przelotu mogą zabrać ze sobą dwie sztuki bagażu podręcznego o łącznej wadze do 18 kilogramów oraz dwie sztuki bagażu rejestrowanego do 32 kilogramów.
W pierwszej połowie 2015 roku nowe fotele zostaną zamontowane w 24 samolotach Airbus A319s, a w 2016 w kolejnych 25 maszynach Airbus A320s. W sumie wymienionych zostanie 7 800 foteli, które będą o dwa kilogramy lżejsze od swoich poprzedników, co pozwoli linii Air France ograniczyć emisję dwutlenku węgla.
Łączność internetowa w czasie całego lotu
Air France dzięki współpracy z firmą Orange zaoferuje swoim pasażerom możliwość swobodnego korzystania z internetu w czasie lotu, w tym oglądania telewizji na żywo. Od lata 2015 roku Air France i Orange wprowadzi na początek płatne wi-fi na pokładzie dwóch samolotów Airbus A320s na trasach krótkiego oraz średniego dystansu (loty po Europie).


Nowe menu dla smakoszy
Na lotach średniego zasięgu posiłki i przekąski będą bardziej obfite w zależności od pory dnia i długości lotu. W klasie ekonomicznej na krótkich dystansach podawane będą kanapki, a na dłuższych lotach gorące posiłki. Natomiast w klasie biznes, nawet na najkrótszych dystansach, w godzinach porannych pasażerowie będą otrzymywali pełne śniadanie (w tym kawa, herbata, sok owocowy, pieczywo i wypieki) oraz gorące przekąski lub zimny posiłek o innych porach. Na trasach średniodystansowych w klasie biznes na przywitanie podawany będzie „welcome drink”, następnie gorący posiłek do wyboru, wino, a także kawa i alkohol. Na wszystkich lotach serwowane będzie ciepłe pieczywo. Szeroki wachlarz win i szampanów oferowanych w czasie lotu, starannie selekcjonuje dla linii Air France Paulo Basso, najlepszy sommelier na świecie w 2013 roku.
Wszystkie dania podawane będą na nowej zastawie ceramicznej autorstwa Jean-Marie Massaud’a – światowej sławy francuskiego projektanta, który wcześniej zaprojektował ceramikę w Klasie Pierwszej oraz w Klasie Biznes na trasach dalekiego zasięgu.
Nowa taryfa – Klasa ekonomiczna dostosowana do potrzeb klienta biznesowego
W odpowiedzi na zapotrzebowanie osób podróżujących w interesach, francuska linia stworzyła nową taryfę „economy flex”. Bilety w klasie ekonomicznej wykupione w tej taryfie są modyfikowalne i polegają zmianom i zwrotom bez dodatkowych opłat, a podróżny w zależności od dostępności miejsc, może wybrać na lotnisku np. wcześniejszy lot, niż początkowo planował (tzw. opcja „GoShow”) . Kupując bilet w „economy flex” mamy również prawo do udogodnień na lotnisku w ramach SkyPriority. Na pokładzie pasażerowie lokowani są w przedniej części maszyny, zaraz za klasą biznes, dzięki czemu wsiadają i wysiadają w pierwszej kolejności. I co ważne – „economy flex” może być w pełni łączona z innymi dostępnymi taryfami. Na przykład: podróżny może zarezerwować przelot w jedną stronę w taryfie „economy flex”, a w drodze powrotnej wybrać np. taryfę „mini”.


Ponadto „economy flex” pozwala każdemu podróżnemu w cenie biletu zabrać ze sobą 1 sztukę bagażu rejestrowanego o wadze nieprzekraczającej 23 kg oraz bagaż podręczny plus akcesorium (np. damska torebka, torba na laptopa czy aparat fotograficzny) o łącznej wadze do 12 kilogramów. „economy flex” umożliwia także podróżnemu gromadzić mile w programie lojalnościowym Flying Blue.
fot. Air France
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_4dcba 2015-01-30 13:13   
gość_4dcba - Profil gość_4dcba
@gość_fb5b0
Ja latam regularnie 1-2 razy w roku za Atlantyk.
Czemu?
Bo wbrew temu co twierdzą "hejterzy" którzy do AF nawet się nie zbliżyli mają super siatkę połączeń, najlepszy stosunek ceny do serwisu, same ceny dość atrakcyjne, niezwykle profesjonalną obsługę pokładową (co nie oznacza "przesłodzoną"), wbrew pozorom jedną z nowszych i lepiej wyposażonych flot i dobre posiłki na long-haul.
Na pokładzie jest też zdecydowanie mniej chamstwa, które pcha się na pokłady Luftwaffe dla lansu.
A samo CDG jak ktoś umie czytać i rozumie słowo pisane nie jest skomplikowanym lotniskiem.
gość_2a367 2015-01-30 10:23   
gość_2a367 - Profil gość_2a367
gość_109a1: W pewnym sensie mniej spalonego paliwa też jest ekologiczne, jakby nie patrzeć :)
gość_109a1 2015-01-30 00:43   
gość_109a1 - Profil gość_109a1
"wymienionych zostanie 7 800 foteli, które będą o dwa kilogramy lżejsze od swoich poprzedników, co pozwoli linii Air France ograniczyć emisję dwutlenku węgla"
Chyba ograniczyć spalanie paliwa i koszty, a nie dwutlenku węgla. To wycieranie sobie mordy ekologią przez korporacje tak mnie drażni, że jak widzę jakieś znaczki typu "bądź eko" zaczynam postępować zupełnie odwrotnie:-/
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama