×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


United: Ponad 1,1 mld dolarów zysku


Linia United wypracowała w 2014 r. 1,13 mld dolarów amerykańskich (ok. 4,2 mld zł) zysku netto po uwzględnieniu zdarzeń jednorazowych. To o prawie 100 proc. więcej niż rok wcześniej.


Bez korekty o wydarzenia jednorazowe zysk netto przewoźnika wyniósł 1,97 mld dolarów amerykańskich, co stanowiło 89-proc. wzrost rok do roku. 

Wskaźnik przychodów na oferowane miejsce (PRASM) wzrósł w ubiegłym roku o 1,6 proc., a koszty na miejsce (CASM) zmniejszyły się o 1,6 proc. (po uwzględnieniu cen paliwa, wypłat z zysku i innych opłat koszty wzrosły o 1,3 proc.). 

Spółka oddała swoim akcjonariuszom 320 mln dolarów w ramach programu wykupu akcji, a do pracowników trafi 235 mln dolarów z zysku. United zakończył rok 2014 z 5,7 mld dolarów nieograniczonej płynnej gotówki. 

W całym roku główny oddział United przewiózł niemal 91,5 mln pasażerów (wzrost o 0,2 proc.). Oferowanie wzrosło o 0,5 proc., a średnie wypełnienie spadło o 0,2 pkt proc. do 83,6 proc. Kolejnych 46,5 mln pasażerów przewiozły linie regionalne zrzeszone w United Continental Holding. Był to spadek o 2,8 proc. Oferowanie linii regionalnych zmalało o 1,3 proc., a średnie wypełnienie wzrosło o 1,0 pkt proc. do 83,2 proc. 

Łącznie liczba pasażerów wyniosła 138 mln osób. Był to spadek o 0,8 proc.

gość_ecc41 - Profil
gość_ecc41
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie