×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


easyJet przenosi się na północny terminal Gatwick


Linia easyJet ogłosiła, że skonsoliduje swoje operacje na lotnisku Londyn-Gatwick w jednym terminalu. Od jesieni 2016 r. wszystkie loty tego przewoźnika będą obsługiwane z terminalu północnego.


- Jako nasza największa baza, Gatwick jest dla nas ważne strategicznie, ale ma również wpływ na miliony pasażerów. Przenosiny do jednego terminala to szansa dla easyJeta i Gatwick na poprawę jakości obsługi. Naszą wspólną ambicją jest rozwój tego lotniska - powiedziała cytowana w komunikacie prasowym Carolyn McCall, dyrektor wykonawcza easyJeta. 

Linia zapowiada też rozwój na Gatwick poprzez dodawanie nowych tras, zwiększanie częstotliwości oraz stopniowe zastępowanie mniejszych airbusów A319 samolotami A320, a od 2017 r. - A320neo. 

easyJet lata z Gatwick od 1999 r. i obecnie bazuje tam 57 samolotów, które obsługują 109 tras. W 2014 r. linia przewiozła z i do tego lotniska ponad 16 mln pasażerów. 

Lotnisko Londyn-Gatwick to drugi największy port lotniczy obsługujący stolicę Wielkiej Brytanii.W 2014 r. odprawił ponad 38 mln pasażerów. Lotnisko ma dwa niepołączone terminale - północny (m.in. dla British Airways) i południowy (dla Norwegiana i Ryanaira).gość_f0d07 - Profil
gość_f0d07
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie