×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Finnair: Certyfikat IATA w programie oceny oddziaływania na środowisko


Finnair to pierwsza linia lotnicza w Europie i jedna z zaledwie dwóch na świecie (obok South African Airways), która pomyślnie przeszła 2. etap programu niezależnej oceny oddziaływania na środowisko (IEnvA) organizacji IATA.


Przejście przez drugi, najwyższy etap programu IEnvA oznacza, że  przewoźnik wdrożył wszystkie standardy programu, zidentyfikował i zmniejszył niekorzystne oddziaływanie na środowisko w kluczowych obszarach oraz wyznaczył sobie normy ekologiczne na kolejne lata. Certyfikat drugiego etapu świadczy także, że Finnair rozwinął skuteczne metody monitorowania i oceny swojego wpływu na środowisko, precyzyjnie określił stojące przed nim wyzwania w tej dziedzinie oraz podnosi wydajność ze stałą troską o środowisko naturalne.

- Uzyskanie certyfikatu to dowód naszego zaangażowania w dziedzinie ochrony środowiska. We wszystkich naszych działaniach przykładamy najwyższą wagę do ekologii i stale dążymy do redukcji szkodliwego wpływu na środowisko - powiedział Pekka Vauramo, prezes Finnaira.

- Wierzymy, że wyznaczanie wspólnych standardów ekologicznych oraz oceny oddziaływania przemysłu lotniczego na środowisko to sprawy niezwykle ważne, dlatego jesteśmy dumni, że w tej dziedzinie stanowimy czołówkę. Równowaga środowiska naturalnego jest ważna dla naszych klientów, dlatego to także dla nich wprowadzamy proekologiczne rozwiązania - dodał Vauramo.

//www.pasazer.com/img/images/normal/finnair,e190,waw,pbozyk.jpg
Finnair postawił sobie ambitne cele zmniejszenia szkodliwego oddziaływania na środowisko, w tym:
  • 40 proc. mniejsze zużycie płynu do odladzania w latach 2014–2016,
  • 20 proc. mniejsza emisja CO2 w latach 2009–2017,
  • 10 proc. niższe zużycie energii w budynkach Finnaira w latach 2007–2016,
  • 10 proc. mniejsza ilość odpadów spoza UE przypadająca na pasażera w latach 2014–2016
  • 40 proc. mniej hałasu w latach 2014–2017.
- Wszystko co zrobimy, by zminimalizować wydzielanie szkodliwych substancji, będzie zyskiem dla środowiska naturalnego, ale także dla nas, ponieważ w ten sposób zwiększamy wartość naszej firmy wśród akcjonariuszy. W dłuższej perspektywie dbałość o środowisko jest jak dbałość o bezpieczeństwo – jeżeli podmioty branży lotniczej współpracują ze sobą, zyskują na tym wszystkie linie lotnicze. Standardy programu IEnvA pomagają nam i innym przewoźnikom zmniejszyć zużycie paliwa, ilość wytwarzanych odpadów oraz ograniczyć emisję gazów cieplarnianych - powiedział mówi Ville Iho, dyrektor ds. operacyjnych Finnaira.

Fot. Piotr Bożykgość_24b36 - Profil
gość_24b36
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie