Finnair: Certyfikat IATA w programie oceny oddziaływania na środowisko

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
28 stycznia 2015 08:58
Finnair to pierwsza linia lotnicza w Europie i jedna z zaledwie dwóch na świecie (obok South African Airways), która pomyślnie przeszła 2. etap programu niezależnej oceny oddziaływania na środowisko (IEnvA) organizacji IATA.
Reklama

Przejście przez drugi, najwyższy etap programu IEnvA oznacza, że przewoźnik wdrożył wszystkie standardy programu, zidentyfikował i zmniejszył niekorzystne oddziaływanie na środowisko w kluczowych obszarach oraz wyznaczył sobie normy ekologiczne na kolejne lata. Certyfikat drugiego etapu świadczy także, że Finnair rozwinął skuteczne metody monitorowania i oceny swojego wpływu na środowisko, precyzyjnie określił stojące przed nim wyzwania w tej dziedzinie oraz podnosi wydajność ze stałą troską o środowisko naturalne.

- Uzyskanie certyfikatu to dowód naszego zaangażowania w dziedzinie ochrony środowiska. We wszystkich naszych działaniach przykładamy najwyższą wagę do ekologii i stale dążymy do redukcji szkodliwego wpływu na środowisko - powiedział Pekka Vauramo, prezes Finnaira.

- Wierzymy, że wyznaczanie wspólnych standardów ekologicznych oraz oceny oddziaływania przemysłu lotniczego na środowisko to sprawy niezwykle ważne, dlatego jesteśmy dumni, że w tej dziedzinie stanowimy czołówkę. Równowaga środowiska naturalnego jest ważna dla naszych klientów, dlatego to także dla nich wprowadzamy proekologiczne rozwiązania - dodał Vauramo.

//www.pasazer.com/img/images/normal/finnair,e190,waw,pbozyk.jpg
Finnair postawił sobie ambitne cele zmniejszenia szkodliwego oddziaływania na środowisko, w tym:
  • 40 proc. mniejsze zużycie płynu do odladzania w latach 2014–2016,
  • 20 proc. mniejsza emisja CO2 w latach 2009–2017,
  • 10 proc. niższe zużycie energii w budynkach Finnaira w latach 2007–2016,
  • 10 proc. mniejsza ilość odpadów spoza UE przypadająca na pasażera w latach 2014–2016
  • 40 proc. mniej hałasu w latach 2014–2017.
- Wszystko co zrobimy, by zminimalizować wydzielanie szkodliwych substancji, będzie zyskiem dla środowiska naturalnego, ale także dla nas, ponieważ w ten sposób zwiększamy wartość naszej firmy wśród akcjonariuszy. W dłuższej perspektywie dbałość o środowisko jest jak dbałość o bezpieczeństwo – jeżeli podmioty branży lotniczej współpracują ze sobą, zyskują na tym wszystkie linie lotnicze. Standardy programu IEnvA pomagają nam i innym przewoźnikom zmniejszyć zużycie paliwa, ilość wytwarzanych odpadów oraz ograniczyć emisję gazów cieplarnianych - powiedział mówi Ville Iho, dyrektor ds. operacyjnych Finnaira.

Fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama