×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


airberlin kupi 14 airbusów od Alitalii


W ramach zmian w grupie kapitałowej Etihad Airways niemiecka linia airberlin kupi 14 airbusów A320 od włoskiej Alitalii. Dzięki transakcji airberlin szybciej przejdzie na flotę odrzutowców złożoną wyłącznie z airbusów, a Alitalia uzyska lepszą cenę za niepotrzebne samoloty.

Jak potwierdził cytowany przez agencje prasowe rzecznik airberlin, niemiecki przewoźnik otrzyma 14 wąskokadłubowych samolotów airbus A320. Po ich zakupie zostaną one sprzedane firmom leasingowym i natychmiast wynajęte od nich (transakcja typu sale and leaseback). 

W ramach prowadzonej restrukturyzacji airberlin zamierza ujednolicić flotę samolotów odrzutowych i posiadać wyłącznie samoloty produkcji Airbusa. W tej chwili linia ma jeszcze 34 boeingów 737, a także łącznie 47 airbusów z rodziny A320 oraz 14 z rodziny A330. Z floty wycofywane są najstarsze odrzutowce wąskokadłubowe (zarówno airbusy, jak i boeingi), a w ubiegłym roku linia anulowała zamówienia nowych boeingów 737. Zakup samolotów od Alitalia to szansa na przyspieszenie tego procesu, choć względnie nowe boeingi są zastępowane używanymi airbusami. 

Włoska Alitalia posiada obecnie 84 airbusy z rodziny A320, w tym 51 A320. Ich średni wiek to niemal 8 lat. 14 A320, które trafią do airberlin, było przeznaczonych na sprzedaż, a dzięki wyeliminowaniu pośrednika Alitalia jest w stanie uzyskać lepszą kwotę. 

Zarówno airberlin, jak i Alitalia należą do grupy Etihad Airways. Arabski przewoźnik ma w tych liniach odpowiednio 29 i 49 proc. udziałów. 

gość_2e5b3 - Profil
gość_2e5b3
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie