Bosnian Wand Airlines poleciały do Aten

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
26 stycznia 2015 18:35
W niedzielę (25.1) działalność operacyjną zainaugurowała spółka Bosnian Wand Airlines. Przewoźnik wykonał pierwszy rejs z Sarajewa do Aten samolotem airbus A321.
Reklama

Informację o starcie nowej bośniackiej linii otrzymaliśmy od Czytelnika Pasazer.com za pomocą platformy "Daj znać".

Spółka Bosnian Wand Airlines powstała jesienią 2014 r. we współpracy z grecką linią czarterową Hermes Airlines. Do czasu uzyskania certyfikatu przewoźnika lotniczego (AOC) przez Bosnian Wand Airlines loty są obsługiwane pod kodem greckiego partnera. Spółka aplikuje o AOC w Bośni i Hercegowinie. Licencje na obsługę poszczególnych tras bośniacka spółka uzyskała samodzielnie.

Flota linia składa się z jednego airbusa A321 wypożyczonego od Hermes Airlines. Samolot mieści na pokładzie 220 pasażerów.

Pierwszego dnia operacji wykonane zostały loty do Aten, Amsterdamu i Malmo. W siatce połączeń Bosnian Wand Airlines znajdują się także Sztokholm-Arlanda, Bagdad, Goteborg, Irbil (Irak), Jeddah (Arabia Saudyjska) i Frankfurt.

Spółka zatrudnia obecnie ok. 50 pracowników. W Sarajewie bazę ma także drugi bośniacki przewoźnik - państwowe i borykające się z dużymi kłopotami finansowymi linie B&H Airlines, które dysponują flotą dwóch ATR-ów.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama